wnp.pl

Kompania Węglowa: Koniec negocjacji. Związkowcy nie chcą rozmawiać

0 0
Kompania Węglowa: Koniec negocjacji. Związkowcy nie chcą rozmawiać
- Z tak skrajnie nieodpowiedzialnymi ludźmi nie mamy o czym rozmawiać. Albo Ministerstwo Energii zrobi z tym porządek, albo będziemy mieli wielki problem - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80 (Fot PTWP/Andrzej Wawok)

W pierwszym kwartale wynagrodzenia górników miałyby drastycznie spaść. Tego dowiedziała się strona społeczna - mówi portalowi wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

Czym skończyły się negocjacje w Kompanii Węglowej prowadzone w czwartek 11 lutego?

- Niczym. W pierwszym kwartale tego roku wynagrodzenia górników miałyby drastycznie spaść. Tego dowiedziała się strona społeczna.

Z danych, które nam oficjalnie przedstawiono, średnie wynagrodzenie w Kompanii Węglowej, które w 2015 roku wynosiło 6704 zł na jednego zatrudnionego, mogłoby zostać obniżone do kwoty 5870 zł.

A w kolejnych latach obniżka byłaby jeszcze bardziej dotkliwa. Nawet do 1300 zł miesięcznie na pracownika.

Oznaczać by to mogło, że górnicy i pracownicy przeróbki zarabialiby niewiele więcej niż wynosi płaca minimalna.

Dziś uszczegółowiono dane dotyczące pierwszego kwartału tego roku i okazało się, że płace za pierwszy kwartał będą jeszcze niższe niż nam to przedstawiano wcześniej. Wynika z tego, że w pierwszym kwartale tego roku średnie wynagrodzenia górników Kompanii Węglowej byłyby znacznie niższe niż 5 tys. zł.

Co dalej?

Czytaj więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • zamiast ciac pensje robotnikom zmienic proporcje etatow do fizycznych jedne silne zwiazki zawodowe na zewnatrz zakladu laczace pracownika z pracodawca przyjrzec sie rozbudowanej administracji w kopalniach a na koncu myslec o obnizkach wyplat dla ciezko pracujacym i tylko w tej kolejnosci
 • mi wyszlo 3100 brutto w tym miesiacu. jestem zwyklym szarym pracownikiem ale jak ktos ma plecy to ma duzo wysze wynagrodzenie taka jest prawda i jezeli nam szaraom zmniejsza wynagrodzenia to ludzie sie pozwalniaja i to wszystko padnie bo dzieki nam szarakom to jeszcze funkcjonuje i wtedy to dopiero bedzie problem. Powiem szczerze jeszcze robia w kompani zewzgledu na te dodatki jak juz to odbiora to bedzie trzeba sie zwolnic
 • He he ciekawe skąd oni mają tą średnią pensje bo zwykły fizol na dole tyle nie zarabia.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.