wnp.pl

Kompania Węglowa: Kolejne negocjacje 1 lutego

0 0
Kompania Węglowa: Kolejne negocjacje 1 lutego
Sytuacja w Kompanii Węglowej się zagęszcza (fot.PTWP)

Według związkowców z Kompanii Węglowej zarząd spółki podejmuje decyzje zmierzające do konfrontacji. 1 lutego kolejna tura negocjacji oraz obrady MKPS-u.

Związkowcy spodziewają się wypowiedzenia przez zarząd Kompanii Węglowej zawartego w lipcu ubiegłego roku porozumienia gwarantującego pracownikom spółki zatrudnienie na dotychczasowych warunkach przez dwanaście miesięcy od przejścia do Polskiej Grupy Górniczej. I porozumienie rzeczywiście zostało wypowiedziane.

Sytuacja w Kompanii Węglowej się zagęszcza. Związkom nie podoba się między innymi zamysł zatrudniania spółek zewnętrznych i planowana skala tych działań.

- Wygląda na to, że zarząd Kompanii chce nam wypowiedzieć porozumienie z 17 lipca 2015 roku będące pokłosiem porozumienia z 17 stycznia 2015, a które dawało nam gwarancję respektowania zasad wynagrodzenia i zatrudnienia w tzw. Nowej Kompanii Węglowej - podkreślał w rozmowie z wnp.pl przedstawiciel jednej z górniczych central związkowych. - Gdyby to porozumienie zostało wypowiedziane, oznaczałoby to, że zarząd KW jest gotów na konfrontację.

1 lutego odbędzie się posiedzenie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Będzie mowa o sytuacji w Kompanii Węglowej oraz o niepewnej przyszłości kopalni Makoszowy, która do dziś nie ma inwestora. Przez to związkowcy z Makoszów obawiają się, że kopalnia ta zostanie poddana likwidacji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.