Kompania Węglowa: Kolejne negocjacje 1 lutego

Według związkowców z Kompanii Węglowej zarząd spółki podejmuje decyzje zmierzające do konfrontacji. 1 lutego kolejna tura negocjacji oraz obrady MKPS-u.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa: Kolejne negocjacje 1 lutego

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

29 sty 2016 11:21


Związkowcy spodziewają się wypowiedzenia przez zarząd Kompanii Węglowej zawartego w lipcu ubiegłego roku porozumienia gwarantującego pracownikom spółki zatrudnienie na dotychczasowych warunkach przez dwanaście miesięcy od przejścia do Polskiej Grupy Górniczej. I porozumienie rzeczywiście zostało wypowiedziane.

Sytuacja w Kompanii Węglowej się zagęszcza. Związkom nie podoba się między innymi zamysł zatrudniania spółek zewnętrznych i planowana skala tych działań.

- Wygląda na to, że zarząd Kompanii chce nam wypowiedzieć porozumienie z 17 lipca 2015 roku będące pokłosiem porozumienia z 17 stycznia 2015, a które dawało nam gwarancję respektowania zasad wynagrodzenia i zatrudnienia w tzw. Nowej Kompanii Węglowej - podkreślał w rozmowie z wnp.pl przedstawiciel jednej z górniczych central związkowych. - Gdyby to porozumienie zostało wypowiedziane, oznaczałoby to, że zarząd KW jest gotów na konfrontację.

1 lutego odbędzie się posiedzenie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Będzie mowa o sytuacji w Kompanii Węglowej oraz o niepewnej przyszłości kopalni Makoszowy, która do dziś nie ma inwestora. Przez to związkowcy z Makoszów obawiają się, że kopalnia ta zostanie poddana likwidacji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.