wnp.pl

Kompania Węglowa: Cięcia świadczeń na wzór JSW

0 0
Kompania Węglowa: Cięcia świadczeń na wzór JSW
- Jesteśmy niemile zaskoczeni, bowiem porozumienie stanowi, że kwestie świadczeń zostaną omówione już po utworzeniu Nowej Kompanii Węglowej - mówi jeden ze związkowców. /Fot. kwsa.pl

Związkowcy Kompanii Węglowej są zaskoczeni propozycją zarządu. Wiceprezes do spraw pracy Przemysław Walczak chce rozmawiać m.in. o tzw. czternastce.

W piątek, 18 września doszło do spotkania przedstawicieli związków zawodowych działających w Kompanii Węglowej z wiceprezesem KW do spraw pracy Przemysławem Walczakiem.

Związkowcy przypominają, że spotkanie to odbyło się na wniosek pracodawcy. 

- Zaraz na początku wiceprezes Walczak zaczął nam mówić o porozumieniu z JSW, gdzie ograniczono świadczenia pracownicze - zaznacza jeden ze związkowców.

- Wskazał, że trzeba się u nas zająć zasadami wypłacania czternastej pensji. Jesteśmy niemile zaskoczeni, bowiem porozumienie z 17 lipca tego roku stanowi, że kwestie wprowadzenia sześciodniowego tygodnia pracy, czy wypłaty czternastki zostaną omówione już po utworzeniu tzw. Nowej Kompanii Węglowej. Zarząd chce obcięcia świadczeń pracowniczych. Można się było tego spodziewać po tym, jak zachowali się związkowcy z reprezentatywnych organizacji związkowych w JSW - podkreśla.

Celowa prowokacja

Związkowcy wskazali wiceprezesowi Walczakowi, że brak przesłanek do rozmów na temat czternastej pensji. Nadal nie ma bowiem tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w Kompanii twierdzą, że zarząd KW celowo ich prowokuje i dąży do konfrontacji. 

Dobitnie świadczy o tym ich zdaniem to, że zarząd KW już wcześniej przekazał do kopalń informacje, a dopiero potem poinformował stronę społeczną.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • I znowu ktoś nakręca politykę dziel i rządź...a nasi obywatele dają się podejść
  jak dzieci...gorzej niż w RPA... Informacja dla niezorientowanych: W cene tony
  węgla kamiennego jest 21 podatków (największy Vat w Europie 23%, podatek dla miast 4%,podatek dochodowy os.fiz 19% opłaty z zrzutu wód, opłaty ekologiczne,
  i wiele innych...) co powoduje że z kosztów produkcji węgla 163-254zł robi się cena
  dochodząca nieraz do tyś. zł. Jak z taką ceną konkurować na rynkach światowych
  skoro na rodzimym rynku Rosyjski węgiel obciążony jedynie Vatem wychodzi taniej
  mimo iż jest droższy.... Ile Państwo dopłaca skoro tyle bierze...(więcej bierze)...
  Ludzie słuchajcie dalej co rząd chce byście słuchali...
 • tak zabiorą czternastkę ale nie liczą się z faktem iż w JSW zarabiają o 2 tyś zł więcej od pracowników KW i górnicy tam mogą se pozwolić na odebranie im świadczeni ale jak zrobią to pracownikom KW to wybuchnie bunt gdyż pewnie jakbym zarabia 4 tyś zł lub 5 to niech sobie zabierają ale dostaje ledwie 2 tys zł i jak zabiorą świadczenia deputat czternastkę i barbórkę to górnicy KW nie będą wstanie wyżyć za takie pieniądze zresztą nikt raczej nie wyżyje zarabjajac tysiąc złotych miesięcznie gdzie ceny wszystkiego idą w gore

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.