Kolorz: Mieszkańcy Śląska zostali oszukani podwójnie

- Protesty z tego roku dotyczyły nie tylko górników, ale całego Śląska. Program dla Śląska nie jest wcale realizowany przez rząd - podkreślił Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolorz: Mieszkańcy Śląska zostali oszukani podwójnie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

29 wrz 2015 8:18


Od pierwszego października związki wchodzą w gotowość strajkową. Piątego października odbędzie się demonstracja pod kopalnią Brzeszcze.

- Mieszkańcy Śląska muszą mieć świadomość, że zostali oszukani podwójnie. Wszystkie protesty zimą i wiosną tego roku nie dotyczyły tylko i wyłącznie samych górników, ale dotyczyły także egzystencji Śląska. Przypomnę, że w porozumieniu mieliśmy zapisy mówiące o kontrakcie dla Śląska. Przypomnę, że w porozumieniu mieliśmy zapisy o zakładach energochłonnych, przypomnę, że w porozumieniu mieliśmy zapisy o zakładach zbrojeniowych Bumar w Gliwicach. Z tych zapisów nie zostało zrealizowane dokładnie nic - zaznaczył Dominik Kolorz. 

Czytaj też: Nowa Kompania Węglowa: Związkowcy ogłaszają gotowość strajkową

Także inni związkowcy wskazywali, że tzw. program dla Śląska nie jest wcale realizowany.

W ostatnim tygodniu przed wyborami najpewniej górnicze związki zorganizują również demonstarcję w Warszawie.

Dominik Kolorz zaznaczył również, że strona związkowa jest gotowa do podjęcia rozmów z nowym rządem natychmiast po wyborach.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że te rozmowy będą ciężkie, ale też od razu deklarujemy, a zarazem przypominamy, że rozmowy z nami muszą być konkretne - podkreślił Dominik Kolorz.

I wskazał, że w pierwszym etapie rozmów strona społeczna będzie się domagać realizacji zapisów porozumienia z 17 stycznia 2015 roku oraz programu dla Śląska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.