Kolejny apel górniczych związkowców

Górnicze związki zwróciły się z apelem do premiera Donalda Tuska, by zająć się kompleksowym rozwiązywaniem problemów wszystkich spółek węglowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejny apel górniczych związkowców

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 maj 2014 16:46


Związkowcy w kolejnym już apelu wskazują, że z problemami boryka się nie tylko największa spółka, czyli Kompania Węglowa, w której pracuje około 55 tys. osób.

Coraz większe kłopoty ma również Katowicki Holding Węglowy oraz Jastrzębska Spółka Węglowa, która cały rok 2014 może zakończyć ze stratą.

Związkowcy podkreślają, że Katowicki Holding Węglowy ma problemy ze sprzedażą węgla. Związkowcy zaznaczają, że problemy górnictwa to nie tylko problemy Kompanii Węglowej, ale także problemy innych spółek. Katowicki Holding Węglowy oraz Jastrzębska Spółka węglowa łącznie zatrudniają prawie 40 tysięcy osób. A dochodzi cała rzesza kooperantów.

- Na zwałach kopalń wchodzących w skład Katowickiego Holdingu Węglowego zalega 1,7 mln ton węgla, który został wydobyty zgodnie z przyjętym Planem Techniczno-Ekonomicznym, ale nie został sprzedany, również wskutek niekontrolowanego importu surowca do Polski, o którego wstrzymanie od dłuższego czasu apelują wszystkie górnicze centrale związkowe - podkreślili związkowcy w apelu do premiera.

Związki wskazują, że holdingowi zagraża utrata płynności finansowej.

Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy Górniczych Central Związkowych wezwał premiera Tuska do zdiagnozowania sytuacji we wszystkich spółkach węglowych oraz podjęcia natychmiastowych działań ratunkowych, mających na celu poprawę sytuacji w całym sektorze wydobywczym.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.