Kolejarze z OPZZ będą protestować w Warszawie

Po protestach związkowców z PKN Orlen, do pikiety w stolicy szykują się kolejarze. Na 6 listopada OPZZ zaplanowała dzień protestów kolejarzy zrzeszonych w tej organizacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejarze z OPZZ będą protestować w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

6 lis 2014 8:59


O 10.00 związkowcy mają rozpocząć swoją akcję przed siedzibą PKP Cargo w Warszawie, a 12.00 pikieta ma się przenieść przed Ministerstwo Infrastruktury. Kolejarze nie zgadzają się i nie akceptują tego, co się dzieje na polskiej kolei.

Czytaj też: Związkowcy PKP Cargo chcą premii z okazji święta kolejarza. Ale nie tylko

"PKP zmniejszyły od 1989 r. sieć torów z 26 do 19 tys. km, a nowa strategia PKP zakłada likwidowanie kolejnych linii. Zarząd spółki zapowiada likwidację kolejnych 3 tys. kilometrów połączeń. Zmiany polegają też na zwolnieniach doświadczonych pracowników. W ramach restrukturyzacji PKP na najbliższe lata planowana jest redukcja nawet 7 tys. etatów. PKP przy wsparciu rządu zatem oszczędza – na połączeniach, na etatach i płacach dla pracowników kolei, na bezpieczeństwie pasażerów, na jakości podróży" - czytamy w przesłanym oświadczeniu OPZZ.

Czytaj też: PKP Cargo: Kolejarze testują rząd. Mają dość zmian i chcą pieniędzy

Związkowcy zwracają równocześnie uwagę na rosnące wynagrodzenia zarządu, które zostały wyłączone z ustawy kominowej przez ministra Sławomira Nowaka.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.