Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

Co dwudziesty pracownik i funkcjonariusz służb skarbowo-celnych nie dostał propozycji pracy w powstającej Krajowej Administracji Skarbowej - dowiedziało się RMF FM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

1 cze 2017 20:18


"Skala zwolnień może być większa" - mówi RMF FM szef związku zawodowego Celnicy.pl Sławomir Siwy. "Tysiące osób zostaną bez pracy" - dodaje.

"Koledzy są oburzeni i zszokowani" - poinformowała z kolei wiceprzewodnicząca Celnicy.pl Maria Mrugała, która nie wyklucza protestu.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że propozycji pracy nie dostały tylko te osoby, które współpracowały z organami bezpieczeństwa PRL i te, które nabyły już uprawnienia emerytalne.

"To nieprawda, inni też nie dostali ofert" - odpowiada na tłumaczenie resortu finansów szef związku Sławomir Siwy. 

On sam także nie dostał propozycji pracy w Krajowej Administracji Skarbowej. Jak mówi RMF FM, zajmą się tym władze związku. 

Celnicy nie wykluczają protestu. Jak informuje RMF FM, miałoby do niego dojść najwcześniej za kilka tygodni. W przyszłym tygodniu decyzję w tej sprawie ma podjąć zarządu związku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

16 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marek.Skomorowski.1970@wp.pl 2017-07-07 12:02:57

Witam serdecznie, Donald Trump obudził w Polakach ducha patriotyzmu "demokracja polega na przestrzeganiu prawa". Obecny Rząd Polski jak widać nie ogrania tematu-prawa, wszystkim Naszym rodakom są znane kulisy największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze "B" mieszkalne, w obrębach gmin i miast, fuszerstwa Ksiąg Wieczystych , ewidencji gruntów i map zasadniczych w starostwach powiatowych, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, z ubolewaniem należy przyznać iż od dwóch lat obecna władza w Polsce świadomie destabilizuje kraj, co potwierdza patologiczna ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku(Dz.U.2015 2015 r. poz. 909). W obrębach gmin i miasta Białystok woj. Podlaskiego doszło do najcięższych przestępstw gospodarczych z gruntami , podobnie jak w woj . Lubelskim z którego pochodzę, w związku z czym, nie podejmowanie czynności w przedmiotowej aferze przez obecną władzę , odbiera Nam możliwości dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, lecz istnieje jeszcze inna droga prawna. Zalążkiem narodzin powyższej afery gruntowej ulewam lecz to byłe woj. Chełmskie, obecnie Powiat Chełm , jako wcześniej znany podmiot gospodarczy nie dałem się uwikłać w powyższe przestępstwa, wypełniając obowiązek obywatelski wobec ojczyzny ujawniłem Komunistów którzy odbierali Nam wolność i niszczyli ustrój demokratyczny Państwa prawa. Z poważaniem Marek Skomorowski.

Polska jest jedna! 2017-07-06 09:15:04

Do Zjednoczona Prawica: Kamery powyłączali , standard na granicy wschodniej w Dorohusku współpracują jak widać, zorganizowana grupa przestępcza . Morze powinniśmy przyjaciołom z Ameryki ujawnić prawdziwe kulisy patologi na przejęciu granicznym w powiecie chełmskim, otóż w Chełmie na Wysokiej do początku lat 90tych mieścił się oddział KGB, pełna inwigilacja podsłuchy, stad też w podziemiach gmachu PKWN było wyposażenie na wypadek ataku nuklearnego najnowocześniejsze w świecie. Agenci dawnego KGB w większości byli obywatelami PRL obecnie Rzeczpospolitej Polskiej, budowali przez lata ścisłe struktury przestępcze na przejściu granicznym , w obecnej sytuacji wszystkim dobrze znana patologia przestępcza raczej nie do wyeliminowania, z uwagi iż zamieszane były i są służby mundurowe w powyższy proceder , stara kadra sprowadziła na margines społeczny młodą, w związku z powyższym obawiam się należałoby wymienić całkowicie obsadę.

Zjednoczona Prawica 2017-07-05 18:36:57

W związku z wizytą w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa Rząd RP powinien zasięgnąć opinii w przedmiocie zmiany ustroju z demokratycznego z związku z nieudolność Państwa Polskiego w przedmiocie przestrzegania prawa, widać jak pracują celnicy czy służby graniczne w strefie Schengen skoro mam tak sile od rana natarcie na przejście graniczne , kamery potwierdzają i wywiad przerzucana jest właśnie broń i narkotyki do Naszej stolicy . Nie ufajcie Polskim służbom mundurowym to przestępcy, chrońcie Prezydenta USA!!! (wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) .