Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

Co dwudziesty pracownik i funkcjonariusz służb skarbowo-celnych nie dostał propozycji pracy w powstającej Krajowej Administracji Skarbowej - dowiedziało się RMF FM.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilka tysięcy celników bez pracy. Szok i oburzenie. Będzie protest?

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

1 cze 2017 20:18


"Skala zwolnień może być większa" - mówi RMF FM szef związku zawodowego Celnicy.pl Sławomir Siwy. "Tysiące osób zostaną bez pracy" - dodaje.

"Koledzy są oburzeni i zszokowani" - poinformowała z kolei wiceprzewodnicząca Celnicy.pl Maria Mrugała, która nie wyklucza protestu.

Ministerstwo Finansów twierdzi, że propozycji pracy nie dostały tylko te osoby, które współpracowały z organami bezpieczeństwa PRL i te, które nabyły już uprawnienia emerytalne.

"To nieprawda, inni też nie dostali ofert" - odpowiada na tłumaczenie resortu finansów szef związku Sławomir Siwy. 

On sam także nie dostał propozycji pracy w Krajowej Administracji Skarbowej. Jak mówi RMF FM, zajmą się tym władze związku. 

Celnicy nie wykluczają protestu. Jak informuje RMF FM, miałoby do niego dojść najwcześniej za kilka tygodni. W przyszłym tygodniu decyzję w tej sprawie ma podjąć zarządu związku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

13 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

sit 2017-06-17 15:49:43

do@ AC cyt'...Wszyscy celnicy głosowali na PIS. Nie podobał im się wcześniejszy twardy styl zarządzania. To po co ten kwik. Macie władzę dobrej zmiany, której chcieliście..''...na głowe upadłes idioto

Polska Przestępcza! 2017-06-10 07:39:04

Faktycznie się dzieje, zapomnijcie o cywilizowanych możliwościach przekraczania granicy wschodniej po stronie Ukrainy, od 11.06.2017roku należy jednorazowo płacić do kieszeni prywatnych tamtejszych służb za karteczkę możliwość podjechania pojazdem osobowym pod szlaban do odpraw celnych od 1000 do 2000 griwny . (wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) itd. Kasta przestępcza samorządowców terytorialnych po stronie wschodniej części Polskiej się cieszy, nie zdjęliście im bezpieczników.

Gdzie są olbrzymie pieniądze , nie ma żydach reguł gry, oficjalnie będą mogły przekraczać granice Ukraińskie Służby Mundurowe nie wykorzystując pionków, wiadome do jakich celów. 2017-06-06 17:09:28

Szok durnie dopiero przeżyjecie po 11.06.2017roku, nie będą zmuszać nagminnie kobiet na Ukrainie do przekraczania granicy wschodniej Polski do celów najcięższego kalibru przestępstw , przemytu broni, narkotyków itp. Mafia , zorganizowana przestępczość zacznie idealnie funkcjonować po wprowadzeniu bezwizowego przekraczania granicy dla Ukraińców na obszar UE, jak podskoczycie głupowaty Rządzie Polski z czego nawet Federacja Rosyjska się obecnie śmieje, potraktowanie wyrzutnią rakiet skierowaną w skrzydło niezamieszkane Ambasady Polskiej w Łucku to był tylko deser co Wam obecnie zrobią terroryści, nie wysracie się bez pozwolenia , będziecie szczekać jak Oni chcą i jeść co Wam pozwolą niewolnicy. Cytuje słowa jednego z wysokich oficerów Służb Granicznych Ukrainy.