Kierowali pociągami „po kielichu”. Bronią ich związki zawodowe

Kogo bronią związki zawodowe? We Francji związkowcy stanęli murem za kolejarzami którzy prowadząc pociągi publicznego przewoźnika SNCF, pili alkohol.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kierowali pociągami „po kielichu”. Bronią ich związki zawodowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

7 paź 2014 9:33


Jak podaje „Wall Street Journal" - 25 września komisja dyscyplinarna SNCF za stan nietrzeźwości w pracy ukarała dwóch kierowników stacji rozrządowej. Ponadto wcześniej dwóch kolejarzy odesłano do domu na dwa dni z podejrzeniem, że spożywali oni alkohol. Na jeden dzień zawieszono w pracy także cztery inne osoby, które nie poinformowały kierownictwa o tym, że współpracownicy być może pijani przyszli do pracy.

Czytaj też: Związki potrzebne? Co na to Polacy?

Sprawa dotyczy lutego 2013 roku. Jak ustalili francuscy śledczy - wówczas ósemka pracowników SNCF uczestniczyła w zakrapianej imprezie, urządzonej w stacji rozrządowej sieci Paris-Ouest. Jej relacja wideo znalazła się w sieci za sprawą tygodnika „Le Point".

Czytaj też: Z kim ma się dogadywać szef, jeśli w firmie nie ma związków zawodowych?

Mimo tego związek zawodowy CGT uznał, że kary dla kolejarzy były zbyt surowe i skrytykował SNCF za represje. Dlatego też razem z innymi organizacjami związkowymi CGT zorganizował dobowy strajk, będący wyrazem poparcia dla kolejarzy, którzy według SNCF mieli w pracy spożywać alkohol.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.