JSW: Spotkanie zarządu ze związkowcami zakończyło się fiaskiem

0 0
JSW: Spotkanie zarządu ze związkowcami zakończyło się fiaskiem
fot. PTWP

Zarząd JSW po raz kolejny spotkał się dziś (8 stycznia) z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce, chcąc przedstawić im rozwiązania dotyczące m.in. obniżenia kosztów pracy. Strona społeczna odmówiła jednak rozmów.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zatrudniającej w całej grupie kapitałowej ponad 30 tys. osób, już zapowiedział wystosowanie do strony społecznej kolejnego zaproszenia na spotkanie, które miałoby się odbyć 12 stycznia 2015 r.

W ramach rozwiązań mających poprawić płynność finansową firmy i obniżyć koszty pracy, zarząd spółki proponuje m.in. rozłożenie na raty płatności nagrody rocznej, tzw. 14. pensji za rok 2014, a także uzależnienie wypłaty nagrody w kolejnych latach od wyniku finansowego firmy.

W ramach oszczędności zarząd chce również obniżyć wymiar deputatu węglowego, zlikwidować dopłaty do przewozów pracowniczych, a także zaprzestać wypłacania dodatku do wynagrodzenia i zasiłku chorobowego za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną.

Spółka planuje również wdrożenie 6-dniowego tygodnia pracy kopalni, przy równoczesnym 5-dniowym tygodniu pracy pracownika. Natomiast jeśli chodzi o wynagrodzenia, zarząd chce utrzymać stawki płac zasadniczych w 2015 r. na poziomie z roku ubiegłego.

Przy wyliczaniu wynagrodzenia za prace w soboty, niedziele i święta oraz w nadgodzinach, spółka będzie kierować się w latach 2015-2016 zasadami kodeksowymi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.