JSW: Spotkanie zarządu ze związkowcami zakończyło się fiaskiem

Zarząd JSW po raz kolejny spotkał się dziś (8 stycznia) z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce, chcąc przedstawić im rozwiązania dotyczące m.in. obniżenia kosztów pracy. Strona społeczna odmówiła jednak rozmów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

JSW: Spotkanie zarządu ze związkowcami zakończyło się fiaskiem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

8 sty 2015 13:18


Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zatrudniającej w całej grupie kapitałowej ponad 30 tys. osób, już zapowiedział wystosowanie do strony społecznej kolejnego zaproszenia na spotkanie, które miałoby się odbyć 12 stycznia 2015 r.

W ramach rozwiązań mających poprawić płynność finansową firmy i obniżyć koszty pracy, zarząd spółki proponuje m.in. rozłożenie na raty płatności nagrody rocznej, tzw. 14. pensji za rok 2014, a także uzależnienie wypłaty nagrody w kolejnych latach od wyniku finansowego firmy.

W ramach oszczędności zarząd chce również obniżyć wymiar deputatu węglowego, zlikwidować dopłaty do przewozów pracowniczych, a także zaprzestać wypłacania dodatku do wynagrodzenia i zasiłku chorobowego za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną.

Spółka planuje również wdrożenie 6-dniowego tygodnia pracy kopalni, przy równoczesnym 5-dniowym tygodniu pracy pracownika. Natomiast jeśli chodzi o wynagrodzenia, zarząd chce utrzymać stawki płac zasadniczych w 2015 r. na poziomie z roku ubiegłego.

Przy wyliczaniu wynagrodzenia za prace w soboty, niedziele i święta oraz w nadgodzinach, spółka będzie kierować się w latach 2015-2016 zasadami kodeksowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.