Jest porozumienie płacowe w Tauron Polska Energia

0 0
Jest porozumienie płacowe w Tauron Polska Energia
Jak informuje Waldemar Sopata, szef związku w Tauron Wydobycie, w jego spółce pracownicy dostaną premię w wysokości 850 zł brutto. Fot. PTWP

Do końca miesiąca wszyscy pracownicy Tauron Polska Energia otrzymają jednorazową premię, a od 1 stycznia 2016 roku wzrosną płace zasadnicze w spółkach grupy. Planowany na 19 listopada strajk ostrzegawczy został odwołany.

Zgodnie z zapisami porozumienia do 30 listopada każdy pracownik otrzyma jednorazową premię w wysokości średnio 850 zł brutto. Wypłacone też będą premie dodatkowe, średnio 150 zł na etat,  ale ich rozdysponowanie jest uzależnione od wyników ekonomiczno-finansowych spółek. 

Premia dla pracowników Tauron Wytwarzanie

- To porozumienie stało się podstawą do negocjacji płacowych. Szczegóły dotyczące podziału środków zostaną uzgodnione przez pracodawców ze związkami w poszczególnych spółkach - informuje Andrzej Sikora, przewodniczący Solidarności w Tauron Wytwarzanie.

W Tauron Wytwarzanie rozmowy już się zakończyły. - Premia wyniesie średnio 1094 zł brutto na osobę. Taka sama kwota bazowa zostanie przeznaczona na podwyżki w przyszłym roku - dodaje Andrzej Sikora.

Premia dla pracowników Tauron Wydobycie

Jak informuje Waldemar Sopata, szef związku w Tauron Wydobycie, w jego spółce pracownicy dostaną premię w wysokości 850 zł brutto.

- Łączna kwota, która zostanie wypłacona w formie premii, podniesie bazę funduszu płac na 2016 rok, ale o jego rozdysponowaniu będziemy rozmawiać z zarządem na początku przyszłego roku – mówi przewodniczący.

Negocjacje w Tauron Ciepło i Tauron Dystrybucja

Natomiast w pozostałych spółkach m.in. w Tauron Ciepło i Tauron Dystrybucja negocjacje dotyczące wysokości jednorazowej premii i przyszłorocznego wzrostu płac dopiero się odbędą.

Podpisując porozumienie z zarządem TPE związkowcy zobowiązali się do zakończenia sporów zbiorowych w tych spółkach, w których były one prowadzone. Chodzi o Tauron Dystrybucja, Tauron Wydobycie, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Serwis i Tauron Pomiary.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.