Ile kosztują obywateli związki zawodowe?

0 0
Ile kosztują obywateli związki zawodowe?
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Powstał raport o kosztach funkcjonowania związków zawodowych.

Informacje uzyskano od 1217 instytucji publicznych. Ostrożnie licząc, można uznać, że związki kosztują obywateli od 250 do 300 mln zł rocznie - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Michał Jaros, poseł PO z parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku.

Raport ma służyć dyskusji nad przygotowanym projektem ustawy o działaniu związków zawodowych. W ciągu kilku dni przekazane zostanie zaproszenie do central związkowych: "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych oraz do pracodawców na debatę o funkcjonowaniu związków zawodowych w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Kompletna bzdura. Obywatele nie utrzymują związkowców. To Pracodawcy płacą związkowcom. Składki mamy jakie mamy a w głównej mierze staramy się, żeby te składki wracały do członków związku w takiej czy innej formie. Tylko tu musimy się nagimnastykować bo nasz biedny Rząd chce od każdej wypłaconej złotówki podatek. Pazerność rządzących nie zna granic.
 • NIc dodać , nic ująć szkoda tylko że to dane za 2012 rok . Partie polityczne lekko licząc z budżetu dostały 200 mln
 • Panowie z koalicyjnego rządu... Troszkę obiektywizmu. A może by porozmawiać o sposobie finansowania Związków Zawodowych w innych krajach Unii Europejskiej? Weźmy dla przykładu Belgie: Gdzie mamy jako źródła finansowania składki członkowskie ale również współfinansowanie zarówno pracodawców jak i subsydia rządowe. Dlaczego o tym nie mówią zwolennicy ograniczania uprawnień związków zawodowych?!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.