Ile kosztują obywateli związki zawodowe?

Powstał raport o kosztach funkcjonowania związków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile kosztują obywateli związki zawodowe?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Wyborcza

10 lut 2015 8:15


Informacje uzyskano od 1217 instytucji publicznych. Ostrożnie licząc, można uznać, że związki kosztują obywateli od 250 do 300 mln zł rocznie - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Michał Jaros, poseł PO z parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku.

Raport ma służyć dyskusji nad przygotowanym projektem ustawy o działaniu związków zawodowych. W ciągu kilku dni przekazane zostanie zaproszenie do central związkowych: "Solidarności", OPZZ i Forum Związków Zawodowych oraz do pracodawców na debatę o funkcjonowaniu związków zawodowych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Piter 2015-02-17 08:34:34

Kompletna bzdura. Obywatele nie utrzymują związkowców. To Pracodawcy płacą związkowcom. Składki mamy jakie mamy a w głównej mierze staramy się, żeby te składki wracały do członków związku w takiej czy innej formie. Tylko tu musimy się nagimnastykować bo nasz biedny Rząd chce od każdej wypłaconej złotówki podatek. Pazerność rządzących nie zna granic.

Jarek 2015-02-11 06:49:03

NIc dodać , nic ująć szkoda tylko że to dane za 2012 rok . Partie polityczne lekko licząc z budżetu dostały 200 mln

lkijg 2015-02-11 05:20:28

Panowie z koalicyjnego rządu... Troszkę obiektywizmu. A może by porozmawiać o sposobie finansowania Związków Zawodowych w innych krajach Unii Europejskiej? Weźmy dla przykładu Belgie: Gdzie mamy jako źródła finansowania składki członkowskie ale również współfinansowanie zarówno pracodawców jak i subsydia rządowe. Dlaczego o tym nie mówią zwolennicy ograniczania uprawnień związków zawodowych?!