Hutnicy zagrozili strajkiem. Dostali podwyżki

Związek zawodowy IG Metall grożąc strajkiem generalnym wywalczył dla niemieckich hutników podwyżkę płac o 4 proc. Będzie ona rozłożona na ryta i zacznie obowiązywać od lipcowych wypłat w tym roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hutnicy zagrozili strajkiem. Dostali podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PIM) |

wnp.pl

10 lip 2014 9:22


Niemiecki związek zawodowy IG Metall ogłosił, że hutnicy w północnowschodnich Niemczech w lipcu dostaną 2,3 proc. podwyżki, a kolejne 1,7 proc. otrzymają w maju przyszłego roku. Podwyżki wynegocjowano po dwunastogodzinnych rozmowach. Początkowo IG Metall chciał podwyżek o 5 proc. z rocznym kontraktem. Ostatecznie umowa zakładająca w sumie podwyżkę o 4 proc. ma obowiązywać 17 miesięcy. Obejmie 75 tys. pracowników.

Rozmowy poprzedziły w ubiegłym tygodniu strajki ostrzegawcze m.in. w zakładach koncernów ArcelorMittal, ThyssenKrupp i Salzgitter. Niepowodzenie rozmów groziło strajkiem generalnym. Związkowcy wystąpili o podwyżkę wskazując na informacje o zwiększeniu się popytu na stal, co ma poprawić sytuację hutnictwa w najbliższych miesiącach. Pracodawcy wskazują jednak, że Europejska branża stalowy wciąż cierpi z powodu nadprodukcji i niewielkiego popytu na światowych rynkach. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.