GUZ, OPZZ o sporze w ECO: Udział załogi w zarządzaniu musi być uwzględniony

Z informacji, które docierają do OPZZ, wynika iż w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny zostało prawo złamane dot. obecności pracowników w radzie nadzorczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

GUZ, OPZZ o sporze w ECO: Udział załogi w zarządzaniu musi być uwzględniony

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

21 sie 2015 20:16


Guz spotkał się dzisiaj (21 sierpnia) z przedstawicielami pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny – spółki, w której ponad połowę udziałów ma miasto Opole. Od kilku miesięcy toczy się w niej spór między większościowym udziałowcem – czyli miastem Opole – a zarządem ECO i jej udziałowcem mniejszościowym, spółką E.ON. edis energia. W lipcu na wniosek miasta na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ECO z rady nadzorczej spółki odwołano przedstawicieli załogi.

Guz jeszcze przed spotkaniem z pracownikami ECO zadeklarował im swoje wsparcie. Mówił, że z informacji, które docierają do OPZZ, wynika iż zostało prawo złamane dot. obecności pracowników w radzie nadzorczej.

„Oczywiście zgodnie z ustawą kodeks handlowy (...) właściciel ma duże możliwości kształtowania składu nadzorczego, ale proszę zwrócić uwagę, że w całym cywilizowanym świecie włączenie załóg do współzarządzania odbywa się poprzez rady nadzorcze” – mówił.

Szef OPZZ dodał, że jego zdaniem prezydent Opola powinien doprowadzić do dialogu w tej sprawie „i podjęcia słusznych, zgodnych z prawem decyzji”. „Udział załogi w zarządzaniu musi być uwzględniony” - zastrzegł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Weronix 2015-08-28 16:32:48

Bardzo dobrze, że w tym kraju pracownik umie bronić swoich racji. I przede wszystkim swoich pracodawców, jeśli ktoś łamie prawo.