Grójec: Sadownicy zrezygnowali z protestów

Mimo zapowiedzi strajku sadowników i blokad przetwórni owoców w regionie grójeckim, pod zakładami w Kozietułach (Dohler) oraz Łęczeszycach (Alpex) nie było w sobotę (27 sierpnia) ani jednego protestującego sadownika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grójec: Sadownicy zrezygnowali z protestów

PODZIEL SIĘ


Autor: SadyIOgrody.pl

28 sie 2016 12:43


Prawdopodobnie sytuacja podobnie przedstawia się w przypadku pozostałych przetwórni: Tarczyn - Binder International, Frubella - Białobrzegi oraz Głuchów Konvin - pisze lokalna gazeta "Jabłonka".

Na forach internetowych zapowiadano, że strajki miały rozpocząć się w sobotę (27 sierpnia) o godz. 10.00 i trwać non stop - w systemie trzyzmianowym.

Planujący protest chcieli domagać się ceny 25-30 gr za kilogram jabłek. Apelowali o dołączanie do protestu oraz o solidarność i aby nie sprzedawać owoców do skupów.

Nie wiadomo kto był inicjatorem akcji. Na pewno nie stoi za nią Związek Sadowników RP. Osoba nawołująca do strajku posługiwała się jedynie lakonicznym nickiem na forum. Co ciekawe, administratorowi forum nie udało się skontaktować z tą osobą i część osób stwierdziła, że apel mógł być zwykłą prowokacją.

Co ciekawe, planowany strajk i blokada przetwórni - gdyby się jednak odbyły - byłyby nielegalne. W grójeckim urzędzie nie zgłoszono żadnego protestu sadowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.