Greckie wyspy, promy: Komunikacja sparaliżowana przez strajk generalny?

• W piątek (6 maja) rozpocznie się w Grecji 48-godzinny strajk generalny w proteście przeciwko kolejnym planom oszczędnościowym rządu.
• Pracę mają przerwać pracownicy wielu przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego.
• Komunikacja promowa z greckimi wyspami ma zostać wstrzymana nawet na cztery dni.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Greckie wyspy, promy: Komunikacja sparaliżowana przez strajk generalny?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

5 maj 2016 18:49


Związki zawodowe w Grecji wezwały w czwartek (5 maja) do 48-godzinnego strajku generalnego, począwszy od piątku (6 maja), w proteście przeciwko kolejnym przedsięwzięciom oszczędnościowym planowanym przez rząd.

Pracę mają przerwać pracownicy wielu przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego. Nawet na cztery dni ma zostać wstrzymana komunikacja promowa z greckimi wyspami. Kolejarze zamierzają strajkować przez trzy dni. Telewizje nie będą nadawać wiadomości. Komunikacja miejska w Atenach nie będzie funkcjonowała w piątek (6 maja) i w sobotę (7 maja). Strajkiem mają być objęte szkoły i urzędy.

Przypomnijmy, obecnie w greckim parlamencie toczy się debata nad reformą systemu emerytalnego, proponowaną przez rząd, zobligowany do tego przez międzynarodowych pożyczkodawców.

Głosowanie nad tym projektem, przeciw któremu od miesięcy organizowane są protesty, zaplanowano na niedzielę wieczorem (8 maja). Reforma systemu emerytalnego oznacza dalsze cięcia rent i emerytur. Ponadto parlament ma w niedzielę głosować także nad kolejną podwyżką podatków.

Związki zawodowe wezwały na niedzielę do wielkiej demonstracji w centrum Aten.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.