Górnicy tracą cierpliwość. Wznowią akcję protestacyjno-strajkową?

0 0
Górnicy tracą cierpliwość. Wznowią akcję protestacyjno-strajkową?
- Cierpliwość załóg kopalń już się wyczerpuje - ostrzega Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. /fot. PTWP

We wtorek (25 sierpnia) zbierze się w Katowicach Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy regionu śląsko-dąbrowskiego, aby omówić przebieg realizacji porozumienia z rządem z 17 stycznia 2015 roku.

- Deklarowane przez rząd terminy realizacji zapisów porozumienia nie są dotrzymywane. Cierpliwość załóg kopalń już się wyczerpuje. Coraz powszechniejsze są głosy, że dłużej już czekać nie można i trzeba wznowić akcję protestacyjno-strajkową w górnictwie - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności i lider MKPS.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Albo do 1 września będą decyzje dotyczące górnictwa, albo będzie dym

- Nowa Kompania Węglowa miała powstać w maju. Potem termin przesunięto na czerwiec, następnie na lipiec, później na koniec sierpnia. Tauron zwleka z przejęciem kopalni Brzeszcze. 30 września to data graniczna realizacji kluczowych zapisów styczniowego porozumienia. Jeśli rząd nie zrobi nic, aby ta data była realnym terminem realizacji styczniowych uzgodnień, to czeka nas bardzo gorący wrzesień w górnictwie - podkreśla Dominik Kolorz.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • DO STRAJKU W CAŁYM KRAJU ! TEN RZĄD TYLKO OBIECUJE I ODDALA NIEWYGODNE TEMATY W CZASIE ! OBIECAŁ: GÓRNIKOM, MUNDURÓWCE, PIELĘGNIARKOM, KOLEJARZOM, STOCZNIOWCOM, KTÓRYCH ZLIKWIDOWAŁ ITD. MOŻNA BEZ KOŃCA ! BANDA PIAROWCÓW, AFERZYSTÓW I OSZUSTÓW !

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.