Górnicy tracą cierpliwość. Wznowią akcję protestacyjno-strajkową?

We wtorek (25 sierpnia) zbierze się w Katowicach Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy regionu śląsko-dąbrowskiego, aby omówić przebieg realizacji porozumienia z rządem z 17 stycznia 2015 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnicy tracą cierpliwość. Wznowią akcję protestacyjno-strajkową?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sie 2015 8:33


- Deklarowane przez rząd terminy realizacji zapisów porozumienia nie są dotrzymywane. Cierpliwość załóg kopalń już się wyczerpuje. Coraz powszechniejsze są głosy, że dłużej już czekać nie można i trzeba wznowić akcję protestacyjno-strajkową w górnictwie - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności i lider MKPS.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Albo do 1 września będą decyzje dotyczące górnictwa, albo będzie dym

- Nowa Kompania Węglowa miała powstać w maju. Potem termin przesunięto na czerwiec, następnie na lipiec, później na koniec sierpnia. Tauron zwleka z przejęciem kopalni Brzeszcze. 30 września to data graniczna realizacji kluczowych zapisów styczniowego porozumienia. Jeśli rząd nie zrobi nic, aby ta data była realnym terminem realizacji styczniowych uzgodnień, to czeka nas bardzo gorący wrzesień w górnictwie - podkreśla Dominik Kolorz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-08-25 11:29:15

DO STRAJKU W CAŁYM KRAJU ! TEN RZĄD TYLKO OBIECUJE I ODDALA NIEWYGODNE TEMATY W CZASIE ! OBIECAŁ: GÓRNIKOM, MUNDURÓWCE, PIELĘGNIARKOM, KOLEJARZOM, STOCZNIOWCOM, KTÓRYCH ZLIKWIDOWAŁ ITD. MOŻNA BEZ KOŃCA ! BANDA PIAROWCÓW, AFERZYSTÓW I OSZUSTÓW !