wnp.pl

Górnictwo: myślami przy górniczym zespole trójstronnym

0 0
Górnictwo: myślami przy górniczym zespole trójstronnym

Liczę, że w trakcie posiedzenia zespołu czwartego czerwca zejdziemy na ziemię i porozmawiamy o konkretach - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Portal wnp.pl informował już wcześniej jako pierwszy, że czwartego czerwca w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

Początek obrad ustalono na godzinę 11.00. W trakcie posiedzenia zespołu przedstawione zostaną między innymi wyniki produkcyjno-ekonomiczne górnictwa węgla kamiennego za rok 2012 oraz za pierwszy kwartał roku 2013.

Będą również przedstawione informacje dotyczące działań antykryzysowych podjętych w spółkach węglowych. Omówione też zostaną zmiany dotyczące przepisów podatku akcyzowego na węgiel kamienny.

- Liczę na to, że w trakcie posiedzenia zespołu czwartego czerwca zejdziemy na ziemię i porozmawiamy o konkretach - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, a zarazem współprzewodniczący Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z istnym nawałem negatywnych, niepokojących informacji. Chodzi między innymi o słowa wiceministra gospodarki o potrzebie likwidacji trwale nierentownych kopalń. Chcemy się dowiedzieć u źródła, jakie są aktualne dane oraz zamierzenia rządu wobec sektora węglowego. Najwyższy czas na uporządkowanie wielu spraw i ucieczkę do przodu, a nie na dywagacje o likwidacji górnictwa, której co niektórzy by chcieli. Ich niedoczekanie - podsumowuje Wacław Czerkawski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.