Gorąco w Biedronce. Zaostrza się konflikt spółki ze związkowcami

Prezydium Komisji Zakładowej podjęło decyzję o wypowiedzeniu pracodawcy porozumienia dotyczącego organizacji spotkań z pracodawcą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gorąco w Biedronce. Zaostrza się konflikt spółki ze związkowcami

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

12 lis 2015 12:31


Decyzja została podjęta między innymi ze względu na nieformalne zakazy rozmów z przedstawicielami związku zawodowego podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej na początku listopada - podało NSZZ Solidarność Gdańsk.

- W związku z brakiem dialogu społecznego, utrudnianiem działalności związkowej, odstąpieniu przez pracodawcę od negocjacji płacowych na rok 2016, nie respektowania wniosków organizacji związkowej przedstawianych na spotkaniach cyklicznych, Prezydium Organizacji Związkowej podjęło decyzję o wypowiedzeniu porozumienia dotyczącego organizacji spotkań z pracodawcą - podaje organizacja.

Przypomnijmy, od 3 listopada br. za aprobatą Komisji Krajowej związkowcy z Biedronki rozpoczęli ogólnopolską akcję propagandowo-ulotkową w dużych miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Elblągu, Częstochowie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Koszalinie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Zielonej Górze i Warszawie.

Sieć Biedronka ma ponad 2650 sklepów w Polsce. Firma zatrudnia ponad 55 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.