Gliwice: Newag czeka likwidacja? Zarząd nie podjął jeszcze decyzji

• Gliwicki zakład spółki Newag może zostać zlikwidowany - alarmują związkowcy.
• Zarząd nie podjął jeszcze żadnych decyzji związanych z zakładem w Gliwicach.
• Podstawą planowania strategicznego i decyzji biznesowych w spółce są analizy perspektyw rynku kolejowego i kierunki jego rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gliwice: Newag czeka likwidacja? Zarząd nie podjął jeszcze decyzji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 maj 2016 17:59


Gliwicki zakład spółki Newag, gdzie konstruowane są lokomotywy Dragon i Griffin, może zostać zlikwidowany, a jego produkcja przeniesiona do Nowego Sącza - informują związkowcy z firmy, którzy obawiają się zwolnienia 350 osób. Spółka uspokaja, że żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

"Wiemy, że zmiany na rynku napraw lokomotyw mogą budzić niepokój pracowników, ale zapewniamy, że zarząd nie podjął jeszcze żadnych decyzji związanych z zakładem w Gliwicach, poza decyzją o przystąpieniu do opracowania możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji rynkowej oraz opracowaniu analizy na temat możliwości dostosowania struktury firmy do nowej rzeczywistości rynkowej" - poinformował rzecznik grupy Newag Łukasz Mikołajczyk.

Informację o niepewnej przyszłości gliwickiego oddziału Newagu podała śląsko-dąbrowska Solidarność. W środę (11 maja) sytuacja w gliwickim zakładzie będzie przedmiotem obrad prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.

Jak podali związkowcy, w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Newagu poinformowali ich o czterech możliwych scenariuszach dotyczących przyszłości Centrum Kompetencji Pojazdów Szynowych w Gliwicach (CKPS). Pierwszy z nich zakłada likwidację zakładu i przeniesienie produkcji do Nowego Sącza. Drugi - jego działanie w dotychczasowej formule. Trzeci możliwy wariant to sprzedaż lub wydzierżawienie zakładu zewnętrznemu inwestorowi; czwarty wariant zakłada przeniesienie napraw lokomotyw spalinowych z Nowego Sącza do Gliwic.

Choć zarząd spółki - jak podała Solidarność - zapewnił w trakcie spotkania ze związkami zawodowymi, że ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, w ocenie związkowców najbardziej prawdopodobna jest likwidacja CKPS. "Z naszych informacji wynika, że produkcja nowych lokomotyw w gliwickim zakładzie zostanie zakończona i przeniesiona do Nowego Sącza. Maszyny mają być wywiezione, a w Gliwicach zostanie wyłącznie dział konstrukcyjny" - powiedział Grzegorz Stański, przewodniczący NSZZ Pracowników Newag SA Centrum Kompetencji Pojazdów Szynowych.

Zarząd Newagu uspokaja, że żadne decyzje w sprawie likwidacji zakładu nie zapadły (fot.newag.pl) Zarząd Newagu uspokaja, że żadne decyzje w sprawie likwidacji zakładu nie zapadły (fot.newag.pl)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gosc 2016-05-10 19:20:38

Oczywiście, że zlikwidują. A dlaczego Krzemiński rzucił papierami? To jest ten stabilny rozwój który zapowiadał Michalik.