Francuski sposób na negocjacje? Uprowadzić szefa

0 0
Francuski sposób na negocjacje? Uprowadzić szefa

Na początku tygodnia, dwóch menedżerów z fabryki Goodyear we Francji stało się zakładnikami swoich pracowników, którzy w obliczu likwidacji zakładu walczą o lepsze odprawy. Jak się okazuje, ten nietypowy sposób negocjacji, nie należy do odosobnionych przypadków.

Jak pisze na łamach "Bloomberga" felietonista Leonid Bershidsky, zjawisko boss-nappingu, czyli kiedy szef staje się zakładnikiem pracowników miało już wcześniej miejsce m.in. w takich zakładach jak: 3M, Sony, Siemens czy Caterpillar.

Czytaj też: Dwóch dyrektorów Goodyear`a zakładnikami związkowców

Graeme Hayes, naukowiec z brytyjskiego Aston University twierdzi, że od 2008 r. do 2010 r. we Francji miały miejsce aż 32 tego typu incydenty. Pierwsze tego typu przypadki odnotowywano już w latach 40. XX w. i z reguły uchodziły one pracownikom na sucho. Wobec przetrzymywanych szefów nie stosowano agresji i szybko ich uwalniano.

Jak czytamy w "Bloombergu", dziś jest podobnie. Pracownicy doskonale wiedzą na ile mogą sobie pozwolić. Uwięzienie kierownika na krócej niż tydzień to 5 lat więzienia lub 100 tys. dolarów grzywny. Z reguły jednak konsekwencji nie ma żadnych, bo władze nie chcą zaogniać konfliktów ze związkami zawodowymi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.