Energetyka Cieplna Opolszczyzny: Będzie strajk. Pracownicy piszą do Kopacz i Szydło

0 0
Energetyka Cieplna Opolszczyzny: Będzie strajk. Pracownicy piszą do Kopacz i Szydło
Pracownicy apelują o powstrzymanie działań prezydenta Opola (fot.mat.pras.)

22 lipca 2015 r., pracownicy ECO SA rozpoczną spór zbiorowy z radą nadzorczą spółki, którego konsekwencją będzie akcja protestacyjna.

- W związku z bezprawnym usunięciem przedstawicieli pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA z rady nadzorczej spółki, co stało się z inicjatywy i na wniosek prezydenta miasta Opola, informujemy, że w dniu 22 lipca 2015 r., pracownicy ECO SA wchodzą oficjalnie w spór zbiorowy, którego konsekwencją będzie przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji protestacyjnej - informuje Jan Poczajewiec, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Energetyki Cieplnej Śląska Opolskiego.

Spółka łamie prawo

Jak wyjaśnia pracownicy nie godzą się na skandaliczne łamanie prawa polskiego i praw pracowniczych przez jednego z akcjonariuszy spółki, jakim jest miasto Opole i żądają przywrócenia przedstawicieli pracowników w radzie nadzorczej ECO.

- Od 17 lat, czyli od momentu powstania spółki, nikt nie odbierał przysługującego pracownikom – i obowiązującego w całej Polsce - prawa w tym zakresie. Zgodnie z Ustawą o Komercjalizacji i Prywatyzacji Przedsiębiorstw pracownicy mają zagwarantowaną możliwość uczestnictwa w strategicznych decyzjach w ramach rady nadzorczej. Działanie miasta to łamanie nie tylko obowiązującego prawa, ale również statutu spółki, wedle którego kontrola nad Spółką sprawowana jest przez trzy strony - dwóch akcjonariuszy oraz pracowników - wyjaśnia przewodniczący.

Pracownicy wystosowali list otwarty

- W związku z bezprawnymi machinacjami władz Opola, których jedynym celem wydaje się być przejęcie pełnej kontroli politycznej nad ECO, co wiąże się m.in. z możliwością obsadzania stanowisk wg. klucza politycznego czy zmianą strategii spółki w zakresie prowadzonych inwestycji, informuję, że w dniu dzisiejszym zostały także wysłane listy otwarte do premier Ewy Kopacz oraz posłanki Beaty Szydło, w których apelujemy o pomoc i powstrzymanie bezprawnych działań prezydenta Opola. Nie damy się zastraszyć władzy, która działa poza prawem i na szkodę Spółki oraz Miasta - informuje Poczajewiec.

Zobacz pisma w dziale multimedia

SŁOWA KLUCZOWE

POBIERZ

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Bardzo dobrze robią pracownicy! Nie ma takiego miejsca w Polsce, gdzie ktoś broniłby swojego pracodawcy! Pan K. chyba za dużo chciałby zmienić w spółce gdzie jest dobrze.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.