Duda: postulaty z Sierpnia 80 dla "S" nie są reliktem przeszłości

- 21 postulatów z Sierpnia'80 dla Solidarności nie jest reliktem przeszłości, a sprawą do realizacji, bo wielu robotników, którzy o nie strajkowali, dziś żyje w nędzy - mówił w przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku przewodniczący związku Piotr Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda: postulaty z Sierpnia 80 dla "S" nie są reliktem przeszłości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 sie 2014 11:30


Członkowie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", która od środy obraduje w Gdańsku złożyli w czwartek rano kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku w 34. rocznicę Sierpnia'80.

Duda po złożeniu kwiatów powiedział, że w okresie obchodów rocznicy Sierpnia'80 chciałby, aby nie tylko pamiętano o historii, "ale żebyśmy wiedzieli też o tym, że te 21 postulatów dla nas nie jest reliktem przeszłości". Jak podkreślił, "sprawa jest do realizacji, bo wiele osób, robotników, którzy, strajkowali o te postulaty, dziś żyje w trudnych warunkach, często w nędzy".

Czytaj też: Szef "S": dialog w Polsce nie jest w kryzysie, on runął w gruzy

Jak tłumaczył, "poprzez godne uczczenie pamięci tego, co wydarzyło się 34 lata temu Solidarność chce pokazać, że pamięta, ale także kontynuuje jako związek zawodowy testament tych ludzi, którzy mieli 34 lata temu marzenia, które spisali w 21 postulatach".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.