Duda o wyroku TK: Trzeba niezwłocznie zmienić ustawę o związkach zawodowych

0 0
Duda o wyroku TK: Trzeba niezwłocznie zmienić ustawę o związkach zawodowych
- Rząd powinien skierować do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych - uważa Duda (Piotr Duda, fot.PTWP)

- Konstytucyjny stwierdził to, co Solidarność udowodniła już przed Międzynarodową Organizacją Pracy - tak Piotr Duda komentuje wyrok TK ws. udziału pracowników nieetatowych w związkach zawodowych.

- Rząd niezwłocznie powinien skierować do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych - komentuje szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wyrok Trybunału Konstytucyjnego dot. prawa do udziału w związkach zawodowych osób zatrudnionych na "śmieciówkach".

Piotr Duda zwrócił też uwagę, że Trybunał Konstytucyjny stwierdził to, co Solidarność udowodniła już przed Międzynarodową Organizacją Pracy (MOP). "Już w 2012 roku po naszej skardze MOP stwierdziła, że Polska łamie prawo międzynarodowe. W następstwie naszej skargi MOP nakazał Polsce zmianę prawa w tym zakresie, ale jak do tej pory nic się w tej dziedzinie nie wydarzyło. To kolejny przykład ignorowania partnerów społecznych przez koalicję PO-PSL" - oświadczył.

Rząd powinien zmienić ustawę o związkach zawodowych

Rzecznik "S" Marek Lewandowski wyraził nadzieję, że rząd niezwłocznie przystąpi do prac nad zmianą ustawy o związkach zawodowych, która wprowadzi możliwość zakładania i wstępowania do związków zawodowych pracowników zatrudnionych na "śmieciówkach".

Czytaj też: Gomułka o wyroku TK: To krok w kierunku ucywilizowania relacji pracownik-pracodawca

"Już nie będzie w Polsce dyskusji o tym, czy, tylko jak szybko to zmienić. Mam nadzieję, że jeszcze w tej koalicji rządowej, między posłami i urzędującym prezydentem nie będzie żadnych kontrowersji w tej sprawie. Warto przywołać słowa pani premier, która powiedziała, że rząd nie jest od spania i ziewania, lecz ma jeszcze dużo pracy do wykonania. Mam nadzieję, że w imię tej deklaracji szybko weźmie się do pracy i zaproponuje taką zmianę w polskim prawie" - powiedział Lewandowski.

Czytaj też: Kaźmierczak o wyroku TK: Do związków zawodowych mają prawo należeć wszyscy pracownicy

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.