Duda: Na protest nie zapraszaliśmy żadnych partii politycznych

Na wrześniowe dni protestu, organizowane przez związki zawodowe, do żadnej z partii politycznych nie były wysyłane zaproszenia - oświadczył w poniedziałek szef Solidarności Piotr Duda, odnosząc się do informacji, że w manifestacji nie weźmie udziału PiS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duda: Na protest nie zapraszaliśmy żadnych partii politycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 wrz 2013 18:16


"A więc teza rzecznika PiS o zaproszeniu SLD, czy tym bardziej Ruchu Palikota (którego zresztą Solidarność nie traktuje jako poważnego partnera), i to w sytuacji, gdy PiS również takiego zaproszenia nie otrzymał, jest nieprawdziwa" - napisał w wydanym w poniedziałek oświadczeniu przewodniczący KK NSZZ "Solidarność".

Zaznaczył, że wspólnie z pozostałymi centralami związkowymi "S" przyjęła formułę otwartą, zapraszając do udziału każdego, kto popiera związkowe postulaty.

"Zgłosiło się do nas wiele środowisk, organizacji społecznych, inicjatyw obywatelskich, także i partii politycznych. Dlatego od 11 do 13 września, a w sposób szczególny w piątek (13 września) na scenie przed Sejmem RP przewidzieliśmy dla każdej z tych grup możliwość zaprezentowania swojej obecności i swoich postulatów" - zaznaczył.

Szef "S" podkreślił, że zgodnie z decyzją międzyzwiązkowego sztabu protestacyjnego na głównej scenie na placu Zamkowym przewidziane są wyłącznie wystąpienia związkowo-społeczne. "W tym dniu nie przewidujemy wystąpień polityków" - napisał.

"Zwracam uwagę rzecznikowi PiS, że nie może znać naszych ustaleń, gdyż nie jest członkiem międzyzwiązkowego sztabu protestacyjnego. Tym bardziej jestem zdziwiony jego wypowiedziami. Co więcej, nie znam celu publikowania tego typu treści, ale jednego jestem pewien, że nie pozwolimy żadnym politykom, aby zepsuli nasze dni protestu. Tym bardziej, że liczymy przede wszystkim na siebie" - napisał Duda.

Zaapelował do kierownictwa klubu parlamentarnego PiS, aby ten w trakcie dni protestu w Warszawie złożył do laski marszałkowskiej swój projekt zmian w ustawie o referendum ogólnokrajowym. "Będzie to najlepszy sposób politycznego wsparcia naszej obywatelskiej akcji" - ocenił Duda.

Manifestacja 14 września ma zakończyć czterodniowy protest organizowany przez Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i OPZZ. Akcja rozpocznie się w środę 11 września, gdy poszczególne branże będą pikietowały sześć ministerstw, a następnie odbędzie się wspólna manifestacja przed Sejmem.

W poniedziałek w Warszawie odbyło się robocze spotkanie sztabu protestacyjnego, podczas którego ustalano szczegóły techniczne przyszłotygodniowej akcji.

Przez cały czas akcji protestacyjnej przed Sejmem stać będzie miasteczko namiotowe, w którym zaplanowano m.in. panele dyskusyjne i debaty z udziałem organizacji zaangażowanych w protest.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.