Czerkawski, ZZGwP: Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki

0 0
Czerkawski, ZZGwP: Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki
Wacław Czerkawski, Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

- Chcę przestrzec prezesa Kompanii i podkreślić, że zarządzanie konfliktem nie będzie dobrym sposobem na budowanie pozytywnego wizerunku firmy - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Jak pan ocenia działalność zarządu Kompanii Węglowej z prezesem Krzysztofem Sędzikowskim na czele w kontekście budowy tzw. Nowej Kompanii Węglowej?

Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce: - Wygląda na to, że prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski robi swoje - patrz konsekwentne tworzenie Nowej Kompanii Węglowej. Nie szuka rozgłosu, nie gwiazdorzy, tylko konsekwentnie, z mozołem realizuje zadanie, które mu wytyczył minister skarbu. Żeby to jednak robić skutecznie, to musi mieć dobre relacje ze stroną społeczną.

A ma je?

- Trzeba zaznaczyć, że z tym bywa różnie. Wystarczy tu przywołać ostatni pomysł z tak zwanym kodeksem etyki, który tak naprawdę miałby się sprowadzać do donoszenia jeden na drugiego.

Stąd ostro zaprotestowaliśmy, bo można by rzec, że z jednej strony mamy kodeks etyki w Kompanii, a z drugiej nieetyczne propozycje.

Czytaj też: Czerkawski: Wielu górników mocno niepokoi się o przyszłość

W taki sposób prawidłowych relacji pracowniczych w KW się nie zbuduje. Donoszenie pracowników na siebie przyniosłoby opłakane skutki.

Miejmy nadzieję, że ostre i zdecydowane stanowisko związków zawodowych wybije prezesowi Sędzikowskiemu ten chory pomysł z głowy.

Kompania ma bowiem do wykonania wiele ważnych zadań o znaczeniu strategicznym. I szkoda energii na rozdrabnianie się na jakieś „podjazdowe zagrania”.

Poza tym prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski musi pamiętać o tym, że stare struktury KW będą jeszcze istnieć około miesiąca, a tzw. Nowa Kompania Węglowa musi być tworzona na bazie pozytywnych relacji.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • MY ZROBIMY KONFLIKT KAMPANII I TYM BANDOM DARMOZJADÓW Z ZARZĄDU !

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.