Czerkawski, ZZG: będziemy pilnować realizacji porozumienia

- Każda próba obejścia tego porozumienia spowoduje zdecydowaną odpowiedź i już kompromisu nie będzie - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerkawski, ZZG: będziemy pilnować realizacji porozumienia

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

18 sty 2015 12:03


Jest porozumienie dotyczące programu dla Kompanii Węglowej.

- Dobrze, że jest porozumienie, ale ogromna praca dopiero przed nami. Trzeba pilnować realizacji tego porozumienia i nie odpuszczać żadnego z zapisów. Najważniejsze, by wziąć się za rozmowy na temat całego polskiego górnictwa.

To dobrze, że porozumienie kończy protest i ludzie będą mogli niedzielę spędzić w swoich domach, a nie protestując. My ze swej strony musimy pilnować spraw górniczych.

Mam nadzieję, że to porozumienie oznaczać będzie przejście rządu ze ścieżki konfrontacji na stronę dialogu. Byłoby to z korzyścią dla górnictwa oraz całej polskiej gospodarki.

Oczywiście każda próba obejścia tego porozumienia spowoduje zdecydowaną odpowiedź i już kompromisu nie będzie.

Jak ocenia Pan te ostatnie dni w branży górniczej?

- Ludzie zdecydowanie przeciwstawili się zamysłowi rządu, by zlikwidować kopalnie. Potrzeba działań restrukturyzacyjnych, a nie likwidacji!

Przede wszystkim rząd musi się zastanowić nad genezą tego protestu. To działania rządu doprowadziły do akcji protestacyjnych na taką skalę.

Osoby, które tak nieudolnie radziły premier Ewie Kopacz, by poszła na konfrontację z górnikami, powinny odejść z jej otoczenia. Najwyższa pora na to, niech ci pseudodoradcy zajmą się czymś innym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.