wnp.pl

Czerkawski: Narasta nerwowość wśród załóg górniczych

0 0
Czerkawski: Narasta nerwowość wśród załóg górniczych
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

- Są dwa tematy, które grożą wybuchem natychmiastowego, ostrego konfliktu. Chodzi o likwidację kopalń oraz brak środków na wypłaty - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Jak ocenia pan obecną sytuację w górnictwie?

- Przede wszystkim jesteśmy potrójnie zdegustowani, bo już trzykrotnie padały terminy przedstawienia planu naprawczego dla górnictwa. Najpierw mówiono, że ma być gotowy w trzy tygodnie po mianowaniu Wojciecha Kowalczyka na pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa. Potem, że program będzie do końca roku. Następnie liczyliśmy, że 7 stycznia 2015 r. problematyka górnictwa znajdzie się w porządku obrad Rady Ministrów. Jednak nic takiego się nie zapowiada.

Nadal mamy atmosferę wyczekiwania...

- Tymczasem narasta nerwowość wśród załóg kopalń. Ludzie są poirytowani nieoficjalnymi doniesieniami, przykładowo, że będzie likwidowanych pięć kopalń, a cztery inne pójdą do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

W efekcie takiego szumu informacyjnego, często robionego przez różnych pseudoekspertów - górnicy nie wiedzą, co ich czeka. To sytuacja bardzo niebezpieczna, mogąca prowadzić do protestów oraz do obniżenia stanu bezpieczeństwa pracy w kopalniach.

Dlatego, że ludzie są rozkojarzeni, obawiając się coraz bardziej o swoje miejsca pracy. Spotkałem się nawet z komentarzami, że ta narastająca niepewność jest groźniejsza od niezwykle trudnych warunków pracy na dole kopalń.

Cały wywiad czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.