Czerkawski: Mówienie o likwidacji kopalń to budzenie demonów

Wszystko wskazuje na to, że wraca koniunktura na rynku węgla. Dlatego też obligatariusze byliby szaleni, gdyby chcieli w takiej sytuacji dobić spółkę, która będzie miała szansę generować zyski - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerkawski: Mówienie o likwidacji kopalń to budzenie demonów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

7 paź 2016 6:14


Katowicki Holding Węglowy, który cztery lata temu wyemitował warte przeszło 1 mld zł obligacje, uzgodnił wstępne warunki porozumienia z obligatariuszami. Wszystko idzie zatem w dobrym kierunku...

- Na szczęście, na to wygląda! Bardzo dobrze, że obligatariusze chcą się dogadać. Natomiast z pewnością mają oni rozeznanie na temat tego, co się dzieje na rynku węgla.A wszystko wskazuje na to, że wraca koniunktura. Dlatego też obligatariusze byliby szaleni, gdyby chcieli w takiej sytuacji dobić spółkę, która będzie miała szansę generować zyski.

Wraca temat kopalń, które mogą zostać poddane likwidacji...

Czytaj też: Kopalnie Halemba-Wirek i Sośnica skazane na likwidację?

- Dajmy już z tym spokój! Kolejny raz odzywają się demony. Jest mowa o liście kopalń rzekomo przeznaczonych do likwidacji, albo z uporem wymienia się poszczególne kopalnie, które miałyby zostać zlikwidowane.

Tak, jakby komuś bardzo zależało na tym, żeby zburzyć spokój społeczny w górnictwie. A jest on niezbędny do prowadzenia działań restrukturyzacyjnych.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.