Czarne chmury nad Lufthansą. Związkowcy sparaliżowali loty

Lufthansa nie radzi sobie z protestem związkowców. Walczący o przywileje emerytalne oraz kwestie płacowe pracownicy niemieckiego przewoźnika dążą do paraliżu lotów.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czarne chmury nad Lufthansą. Związkowcy sparaliżowali loty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 gru 2014 8:56


Piloci Lufthansy 2 grudnia br. rozszerzyli swoją akcję strajkową na połączenia na długich dystansach.

Czytaj też: Paraliż na lotniskach? Piloci Lufthansy znów będą strajkować

- Nadal wstrzymane są loty na krótkich i średnich dystansach - poinformował rzecznik niemieckiego przewoźnika.

Strajk zorganizowany przez związek zawodowy pilotów Cockpit rozpoczął się 1 grudnia br. o godz. 12 i objął w pierwszej fazie protestu loty na krótkich i średnich dystansach. Wstrzymane zostały loty Lufthansy na trasach krajowych i europejskich z głównych węzłów komunikacyjnych we Frankfurcie nad Menem i Monachium.

To już dziewiąta w tym roku akcja strajkowa podjęta przez pilotów Lufthansy w sporze o zachowanie przywilejów emerytalnych i kwestie płacowe. Tym razem protest dotknie około 150 tysięcy pasażerów. Strajk ma się zakończyć o północy z wtorku na środę. W sumie ma zostać odwołanych blisko 1400 lotów.

Czytaj też: Załoga portugalskich linii lotniczych TAP żąda podwyżek. Strajkują

Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać już nawet w wieku 55 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg przynajmniej do 60 lat. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa Cargo i Germanwings.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.