Ciąg dalszy strajku stewardes Lufthansy. Ponad 900 lotów odwołanych

Stewardzi i stewardesy linii lotniczych Lufthansa w poniedziałek rano (9 listopada) kontynuowali strajk po dniu przerwy. Niemiecki przewoźnik szacuje, że odwołanych zostanie blisko 930 lotów. Jeszcze tego dnia planowane są rozmowy związkowców i zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ciąg dalszy strajku stewardes Lufthansy. Ponad 900 lotów odwołanych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 lis 2015 13:22


Kierownictwo Lufthansy chce spotkać się w poniedziałek (9 listopada), by porozmawiać o skutkach strajku i przedstawić nową ofertę związkowi zawodowemu personelu pokładowego Ufo. O rezultacie spotkania opinia publiczna i pracownicy zostaną poinformowani ok. godz. 18 - przekazało przedsiębiorstwo w komunikacie.

Strajk na trzech lotniskach

Od poniedziałku (9 listopada) strajk stewardes i stewardów Lufthansy obejmuje trzy lotniska: we Frankfurcie nad Menem, w Duesseldorfie oraz w Monachium. We wszystkich trzech portach lotniczych strajk rozpoczął się o godz. 4.30, a zakończy się o godz. 23 we Frankfurcie i Duesseldorfie oraz o godz. 24 w Monachium.

Jak zapowiedział przewodniczący Ufo Nicoley Baublies, strajk obejmie wszystkie samoloty, które odlatują bądź przylatują tego dnia na wymienione lotniska.

Utrudnienia dla pasażerów

Według szacunków Lufthansy w poniedziałek anulowanych zostanie 929 lotów przewoźnika, co dotknie ok. 113 tys. pasażerów.

Władze lotniska we Frankfurcie nie przewidują większych trudności w poniedziałek (9 listopada), oprócz dłuższych niż normalnie kolejek przy odprawie pasażerów tranzytowych z powodu licznych zmian w rezerwacjach.

W Monachium połowa lotów Lufthansy ma się odbyć bez zakłóceń, a sytuacja pasażerów jest normalna - poinformował przewoźnik. W Duesseldorfie Lufthansa odwołała 29 z zaplanowanych na ten dzień 37 lotów; chodzi o połączenia na trasie do Monachium i Frankfurtu oraz do Nowego Jorku.

Strajk stewardes i stewardów trwa od piątku, z przerwą na niedzielę. W sobotę Lufthansa musiała odwołać 520 lotów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami związkowców strajk ma potrwać do 13 listopada. To najdłuższy strajk w historii największego niemieckiego przewoźnika.

Związek Ufo informuje o szczegółach protestu z niewielkim wyprzedzeniem, co ma uniemożliwić przewoźnikowi podjęcie działań neutralizujących skutki protestu.

Akcja strajkowa dotyczy tylko firmy macierzystej - Lufthansy. Należące do koncernu spółki Swiss, AUA, Germanwings i Eurowings pracują zgodnie z planem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.