wnp.pl

Ciąg dalszy sporu związkowców w grupie Azoty

0 0
Ciąg dalszy sporu związkowców w grupie Azoty
Działacze z Tarnowa wytykają związkowcom z Puław m.in., że pismo do ministra zawiera wiele nieprawdziwych stwierdzeń i celowo przedstawia w złym świetle firmę i sam proces konsolidacji. (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Związkowcy z zakładów azotowych w Puławach w liście do ministra skarbu Dawida Jackiewicza poskarżyli się, że ich spółka nie ma w grupie Azoty należytej pozycji. Teraz odpowiadają im działacze z Tarnowa.

Pod listem związkowców z Tarnowa podpisali się przewodniczący trzech organizacji: Solidarności grupy Azoty, Solidarności zakładów w Tarnowie i Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.

Działacze podkreślają, że proces budowy polskiej grupy chemicznej, drugiego co do wielkości producenta nawozów w Europie, rozpoczął się w Tarnowie. Związkowcy podkreślają, że są świadomi obowiązków, jakie na nich ciążą, ale w imię wspólnego dobra warto jest czasem poświęcić partykularne interesy.

Czytaj też: Grupa Azoty: związkowcy z Puław piszą list do ministra skarbu

Związkowcy tłumaczą, że Tarnów nie stał się jedynym beneficjentem powstania grupy. Co więcej solidnie przygotował się, aby być „dobrą” firmą. M.in. przeprowadzona została ostra restrukturyzacja, zlikwidowane zostało 40 proc. majątku produkcyjnego, a redukcje zatrudnienia dotknęły prawie 2000 osób.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.