Białystok: protestują przeciwko obniżkom wynagrodzeń w przejętych szpitalach

Związkowcy z dwóch białostockich szpitali - gruźliczego i zakaźnego - przejętych w lutym br. przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku protestują przeciwko obniżce wynagrodzeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Białystok: protestują przeciwko obniżkom wynagrodzeń w przejętych szpitalach

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Współczesna/rynekzdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

1 kwi 2013 19:31


O protestach pracowników informuje „Gazeta Współczesna".

- Dostaliśmy od dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego listy pracowników, których wynagrodzenie zostanie obniżone, a zakres obowiązków - zmieniony - mówią zbulwersowani związkowcy ze szpitali gruźliczego i zakaźnego. W obu placówkach pracuje około 400 osób.

O tym, że w tych lecznicach nastąpią obniżki płac, było wiadomo od dawna. Dyrektor USK zapowiadał, że po połączeniu jednostek, wszędzie będą takie same warunki wynagradzania, a stanowiska, które się dublują (w administracji i działach finansowych), trzeba będzie zlikwidować, dając części osób nowe obowiązki. W ciągu dwóch lat od połączenia ma nie być żadnych zwolnień.

- Pracownicy obu przyłączonych placówek właśnie otrzymują od dyrekcji nowe propozycje, dotyczące warunków uposażenia i zakresu obowiązków - informuje Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik USK w Białymstoku.

Zasada jest taka, że jednostki przejmowane przyjmują regulamin wynagradzania jednostki przejmującej. Najbardziej ucierpią na tym pracownicy szpitala zakaźnego. Dotychczas płace w nim należały do najwyższych w regionie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.