Bez porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland

0 0
Bez porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland
Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP podkreśla, że sytuacja w firmie jest bardzo napięta. (Fot. PTWP)

Nadal nie ma porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland. Zarząd spółki zobowiązał się, że konkretne propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2016 roku przedstawi 27 lutego.

Rozmowy związkowców z ArcelorMittal Poland z pracodawcą, które odbyły 19 lutego, nie przyniosły żadnego przełomu w trwających w firmie negocjacjach płacowych.

– Pracodawca omówił jedynie sytuację w branży hutniczej i w Arcelor Mittal Poland. Konkretne rozwiązania płacowe ma zaprezentować podczas kolejnego spotkania, które zaplanowane zostało na 27 lutego. Od tego dnia mają też ruszyć intensywne rozmowy – mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP.

Przewodniczący podkreśla, że sytuacja w firmie jest bardzo napięta. Jak twierdzi, pracodawca od wielu miesięcy przeciąga negocjacje płacowe na 2016 rok, które zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i deklaracją zarządu powinny zostać zakończone przed końcem ubiegłego roku.

Swoje postulaty związkowcy przedstawili już w październiku. Najważniejszy z nich dotyczy wzrostu płac w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników firmy oraz wypłaty jednorazowej nagrody za wkład pracy w 2015 roku w wysokości 2500 zł dla każdego pracownika.

Inaczej twierdzi pracodawca. Jak podkreśla Sylwia Winiarek z ArcelorMittal Poland ze względu na pojawienie się nowego związku zawodowego, wspólne stanowisko wszystkich zakładowych organizacji związkowych spółka poznała dopiero w połowie grudnia.

- Z powodu przerwy świątecznej niemożliwe było natychmiastowe odniesienie się do propozycji związków zawodowych i podjęcie rozmów - wyjaśnia Winiarek. - Obecnie gotowi jesteśmy do przedstawienia stronie związkowej kompleksowego stanowiska pracodawcy w zakresie wszystkich podnoszonych przez nią postulatów - dodaje.

AMP zatrudnia w sumie ok. 10 tys. ludzi. Firma posiada oddziały w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach i Chorzowie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.