Bez porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland

Nadal nie ma porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland. Zarząd spółki zobowiązał się, że konkretne propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń w 2016 roku przedstawi 27 lutego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bez porozumienia płacowego w Arcelor Mittal Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 lut 2016 11:51


Rozmowy związkowców z ArcelorMittal Poland z pracodawcą, które odbyły 19 lutego, nie przyniosły żadnego przełomu w trwających w firmie negocjacjach płacowych.

– Pracodawca omówił jedynie sytuację w branży hutniczej i w Arcelor Mittal Poland. Konkretne rozwiązania płacowe ma zaprezentować podczas kolejnego spotkania, które zaplanowane zostało na 27 lutego. Od tego dnia mają też ruszyć intensywne rozmowy – mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP.

Przewodniczący podkreśla, że sytuacja w firmie jest bardzo napięta. Jak twierdzi, pracodawca od wielu miesięcy przeciąga negocjacje płacowe na 2016 rok, które zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i deklaracją zarządu powinny zostać zakończone przed końcem ubiegłego roku.

Swoje postulaty związkowcy przedstawili już w październiku. Najważniejszy z nich dotyczy wzrostu płac w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników firmy oraz wypłaty jednorazowej nagrody za wkład pracy w 2015 roku w wysokości 2500 zł dla każdego pracownika.

Inaczej twierdzi pracodawca. Jak podkreśla Sylwia Winiarek z ArcelorMittal Poland ze względu na pojawienie się nowego związku zawodowego, wspólne stanowisko wszystkich zakładowych organizacji związkowych spółka poznała dopiero w połowie grudnia.

- Z powodu przerwy świątecznej niemożliwe było natychmiastowe odniesienie się do propozycji związków zawodowych i podjęcie rozmów - wyjaśnia Winiarek. - Obecnie gotowi jesteśmy do przedstawienia stronie związkowej kompleksowego stanowiska pracodawcy w zakresie wszystkich podnoszonych przez nią postulatów - dodaje.

AMP zatrudnia w sumie ok. 10 tys. ludzi. Firma posiada oddziały w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach i Chorzowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.