Będzie strajk pracowników sanepidu. Chcą podwyżek

Po wakacjach ma rozpocząć się ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników sanepidu. Powodem są płace.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie strajk pracowników sanepidu. Chcą podwyżek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 lip 2015 6:59Pracownicy sanepidu zamierzają strajkować, bo od ośmiu lat nie mieli podwyżek. Poniżej 2 tys. zł zarabia ok. 75 proc. zatrudnionych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ogólnopolska akcja ma się rozpocząć po wakacjach. Od marca pracownicy w Śląskiem i Dolnośląskiem są w tzw. sporach zbiorowych z pracodawcami. Wkrótce zakończą się one referendami, w których pracownicy podejmą decyzję o strajku.

Jeszcze nie wiadomo, jaką przyjmie on formę - wskazuje gazeta, wyliczając, że może to być marsz protestacyjny w Warszawie, pikiety pod urzędami wojewódzkimi, blokady ulic czy strajk włoski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

rekin 2017-06-24 23:17:13

zlikwidować tę socrealustyczną instytucje a związki zawodowe broniący ich to zwykłe lewactwo nikt nie powinien na nikogo robić a związki zawodowe lewackie promują nieróbstwo i zasadę czy się śpi czy się leży wszystkim się należy ! skończyć z tym kto żle pracuje pomimo że jest ze związku zawodowrgo ma być zwolniony !

reda 2017-06-13 20:42:08

ta firma to prl owska likwidacja bo tylko pozorują zadania biorą kase zatrudnienie to powszechny nepotyzm aut wypad niw chcemy obywatele jej utrzymywać

gert 2017-06-13 20:38:22

do likwidacjita chora paranoiczna firma droga w utrzymaniu zbędna dla obywateli