Będzie strajk pracowników sanepidu. Chcą podwyżek

Po wakacjach ma rozpocząć się ogólnopolska akcja protestacyjna pracowników sanepidu. Powodem są płace.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie strajk pracowników sanepidu. Chcą podwyżek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 lip 2015 6:59Pracownicy sanepidu zamierzają strajkować, bo od ośmiu lat nie mieli podwyżek. Poniżej 2 tys. zł zarabia ok. 75 proc. zatrudnionych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ogólnopolska akcja ma się rozpocząć po wakacjach. Od marca pracownicy w Śląskiem i Dolnośląskiem są w tzw. sporach zbiorowych z pracodawcami. Wkrótce zakończą się one referendami, w których pracownicy podejmą decyzję o strajku.

Jeszcze nie wiadomo, jaką przyjmie on formę - wskazuje gazeta, wyliczając, że może to być marsz protestacyjny w Warszawie, pikiety pod urzędami wojewódzkimi, blokady ulic czy strajk włoski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik sanepidu 2015-08-31 20:13:40

Życzę młodym, po wyższych studiach takiej fachowości i znajomości tematu jaką mieli po 2-letnich studiach zawodowych instruktorzy higieny. Taki instruktor mógł stanąć do pracy w każdym dziale i nie było dla niego tajemnic. Dzisiejsi „wykształceni”, po studiach kierunkowych to banda gamoni, z kiepską ortografią. Ze stada stażystów nikogo sensownego do pracy, ot, takie to wyższe wykształcenie- prywatne, płatne uczelnie a ambicje nie wiadomo jakie.

FIS2 2015-08-14 12:27:27

O jakim wykształceniu mówimy? W tarnowskim Sanepidzie większa część inspektorów nadzoru jest po Pedagogice z ekologią ukończoną w wieku 40, 50 plus na Wszechnicy Świętokrzyskiej.Są też osoby z kierunkowym wykształceniem przed nimi chylę czoło, bo sama jestem po studiach, mam 25 lat pracy w w zawodzie i/nie kończyłam studiów w wieku 40 plus/ i zarabiam netto 2 tysiące zł. A więc nie traktujmy wszystkich w sanepidzie równo, bo po pedagogice to zmieniać pampersy do żłobków, a po ekologii liczyć gołębie na dachu.

Pracownik Sanepidu 2015-08-05 21:13:09

FIS- co ty wypisujesz- w głowie się nie mieści. Masz stare informacje o sanepidach. Pracownicy sanepidu to w 80 procentach ludzie z wyższym wykształceniem, posiadający specjalizację. Sam taką posiadam- II stopień. Posiadamy pełną wiedzę na temat przydatnych w naszej pracy przepisów prawnych i jesteśmy informowani o ich zmianach. ZGROZA- jeśli społeczeństwo posiada taką wiedzę na temat działających w naszym kraju służb sanitarnych to może lepiej kształcić społeczeństwo- bo my , pracownicy sanepidów, naprawdę jesteśmy wystarczająco wykształceni.