Bedą zwolnienia grupowe w Makro

W poniedziałek (23 maja) ruszyły konsultacje ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych w Makro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bedą zwolnienia grupowe w Makro

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 maj 2016 0:07


Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na razie nie wiadomo ile osób - spośród ponad 5,5 tys. zatrudnionych w Makro - straci pracę w wyniku zamknięcia minihal sprzedaży (Makro Punktów) w kilkunastu miastach Polski, m.in. w Lesznie, Tarnowie, Nowym Targu, Gorzowie Wielkopolskim czy Włocławku.

Do tej pory hale te (o powierzchni ok. 1350 m kw.) były wynajmowane przez drobnych sklepikarzy. Tych jednak jest coraz mniej, a w dodatku - jak przekonuje spółka - odpowiadają one za mniej niż 4 proc. obrotu firmy.

Ponadto - jak informuje "GW" - zamknięta ma również zostać pełnowymiarowa hala w Szczawnie-Zdroju.

Zamknięcie hal będzie skutkowało zwolnieniami grupowymi. Na razie nie wiadomo jak wiele osób obejmą. W poniedziałek (23 maja) rozpoczęły się konsultacje ze związkowcami w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

redakcja 2016-05-24 10:47:55

Prywatni sklepikarze nie potrafią się utrzymać i coraz częściej uciekają do sieci franczyzowych. O ile jeszcze w 2008 r. 51 proc. wszystkich placówek handlowych stanowiły małe sklepy, o tyle w ubiegłym roku - według GfK Polonia - było ich już jedynie 37 proc.

wuwuzela 2016-05-24 00:29:18

proszę Was... wiem, że jest późno, ale takie błędy w treści: "Do tej pory hale te (o powierzchni ok. 1350 m kw.) były wynajmowane przez drobnych sklepikarzy. " Możecie rozwinąć myśl?