Będą zmiany dla związków zawodowych. Jest projekt ustawy

0 0
Będą zmiany dla związków zawodowych. Jest projekt ustawy
Projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień zewnętrznych (fot. pixelio.de)

• Osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych i samozatrudnione będą miały prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych.
• Projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień zewnętrznych - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podstawowym celem projektowanej nowelizacji ustawy o związkach zawodowych jest rozszerzenie zakresu podmiotowego prawa do tworzenia i wstępowania do związków zawodowych.Prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych będą miały osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych i samozatrudnione.

Proponowane zmiany w głównej mierze mają na celu wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 czerwca 2015 r. Poza przepisami związanymi z wykonaniem wyroku TK, zaproponowano także zmiany dotyczące m. in. reprezentatywności organizacji związkowych, doraźnej czynności związkowej, a także weryfikacji liczebności zakładowej organizacji związkowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Sposób ustalania reprezentatywności związkowej jest już precyzyjnie ustalony w Kodeksie Pracy. Sposób weryfikacji liczby związkowców jest już ustalony w ustawie o zw. zaw. i kodeksie cywilnym.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.