Będą protesty pracowników sieci handlowych? Bujara: "To wyzysk"

6
Będą protesty pracowników sieci handlowych? Bujara: "To wyzysk" Według Alfreda Bujary, szefa handlowej sekcji NSZZ "Solidarność niektórzy pracownicy handlu zarabiają 3,6 zł na godzinę /fot. Żelazna Studio
NSZZ "Solidarność" nie ma wątpliwości: w sklepach jest gorzej, niż było, pensje są podłe, a praca na stanowisku kasjerki czy kasjera oznacza często życie w nędzy.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą protesty pracowników sieci handlowych? Bujara: "To wyzysk"

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

1 mar 2015 13:46


Alfred Bujara, szef handlowej sekcji NSZZ "Solidarność" przypomina, że w handlu według GUS pracuje milion osób. Zwraca przy tym uwagę, że oficjalna statystyka nie uwzględnia ok. 300 tys. osób, które pracują na rzecz handlu na umowach śmieciowych, zatrudnianych przez agencje pracy tymczasowej.

Czytaj też: 35,8 tys. funtów dla kierownika w sieci Aldi

Zdaniem Bujary tacy pracownicy dostają 5,60 zł za godzinę pracy. W skrajnych przypadkach nawet 3,60 zł. W ocenie szefa handlowej sekcji NSZZ "Solidarność" jest to wyzysk. I to głównie kobiet, bo ponad 70 proc. pracowników handlu to kobiety - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Rozmówca dziennika twierdzi, że politycy nie chcą im pomóc. Pracownicy na początku października złożyli petycję w tej sprawie do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Nie odpowiedział. Obecnie pracownicy domagają się, by związki podjęły jakieś działania. Bujara zapewnia, że tak się stanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.