Będą blokady w ramach protestów rolników

Rolnicy z OPZZRiOR zapowiadają na 18 kwietnia manifestację w Warszawie oraz planowaną na późniejszy termin blokadę torów kolejowych lub blokadę granic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą blokady w ramach protestów rolników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 mar 2015 9:04


Te informację podał w niedzielę 15 marca szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.

- Postulaty, które zostały przekazane na ręce polskiego rządu, na ręce polskiego ministra rolnictwa, nie zostały zrealizowane - mówił Izdebski podczas zorganizowanego w stolicy II Kongresu Krajowego OPZZRiOR.

- Teraz panuje przeświadczenie, że rolnicy wyszli w pole, to już skończyły się protesty. (...) Myślą, że my zeszliśmy z dróg pokonani. Otóż, drodzy państwo, absolutnie nie. Dzisiaj podjęliśmy uchwałę, powołaliśmy koordynatorów wojewódzkich, ci mają miesiąc czasu na przygotowanie zjazdów wojewódzkich i już 18 kwietnia przystępujemy do manifestacji w Warszawie - oświadczył przewodniczący porozumienia.

Czytaj też: Rolnicy będą dalej protestować

- Spełnia się ten scenariusz, o którym mówiłem, że przyjdzie taki czas, i pani premier doskonale o tym wiedziała, że ludzie - nie tylko rolnicy, ale: rolnicy, górnicy, hutnicy, pielęgniarki, położne, kolejarze, wszyscy razem - wyjdą na ulice i upomną się o swoje prawa - mówił Izdebski.

Jak poinformował, po 18 kwietnia planowana jest kolejna akcja rolników. - Będzie to albo blokada torów kolejowych w całej Polsce, albo blokada granic, tych granic, przez które przechodzą, są przewożone nagminnie, półtusze z Danii czy z Niemiec - tłumaczył.

- Tam zechcemy pokazać i obnażyć tę polską rzeczywistość dotyczącą tego kłamstwa, którym się faszeruje opinię publiczną (...) że to samo jest w całej Europie, że powinniśmy się z tym pogodzić - mówił Izdebski.

W lutym w Warszawie w protestach rolników, którzy domagali się realizacji swoich postulatów, udział wzięło kilka tysięcy osób. Rolnicy domagali się m.in. wypłat odszkodowań za szkody wyrządzone przez dziki. Postulaty dotyczyły także kwot mlecznych oraz rynku trzody chlewnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.