dlahandlu.pl

Amazon: Podwyżki nie spełniają oczekiwań związkowców

0 0
Amazon: Podwyżki nie spełniają oczekiwań związkowców
Zaproponowane przez Amazon podwyżki są symboliczne i nie spełniają naszych oczekiwań - komentuje Grzegorz Cisoń, przewodniczący związku zawodowego Solidarność w Amazonie. (Fot. Amazon)

Amazon ogłosił podwyżki dla pracowników zatrudnionych na każdym szczeblu zatrudnienia. Średnio pensja wzrośnie o 2 zł brutto za godzinę pracy. Co sądzą na ten temat i czy firma spełniła postulaty wystosowane przez Solidarność?

Jak poinformował w poniedziałek (22 sierpnia) dyrektor operacyjny Amazon na Europę kontynentalną Steven Harman, stawki godzinowe pracowników podstawowego poziomu we wszystkich centrach od 1 września wzrosną z 14 do 15 zł/h, a liderów zespołów z 18 do 20 zł/h. Jeszcze więcej zarabiać będą pracownicy z rocznym lub dłuższym stażem pracy. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

- Amazon bardziej liczy się z opinią publiczną niż z własnymi pracownikami. Tym razem z mediów dowiedzieliśmy się o podwyżkach płac. Zaproponowane przez Amazon podwyżki są symboliczne i nie spełniają naszych oczekiwań - komentuje dla Bankier.pl Grzegorz Cisoń, przewodniczący związku zawodowego Solidarność w Amazonie.

Czytaj też: Amazon: Jeśli wynagrodzenia na rynku wzrosną, my także podniesiemy pensje pracownikom

- W związku z tym, że pracownicy wykonują u nas bardzo ciężką pracę, za którą dostają czterokrotnie mniejsze wynagrodzenie niż zatrudnieni na tych samych stanowiskach w magazynach niemieckich, uważamy, że postulowane przez nas 30 proc. podwyżki to absolutne minimum - dodaje w rozmowie z Bankier.pl Cisoń.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • To zalosne bardzo!! Tszeba walczicz Amazon pije krew pracownikom!!!!
  W niemczech za godz. 10,65 eura placom za poczontkujancim pracownikom a po 2 latach 12,65 eura walczicz trzeba?!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.