Amazon: Podwyżki nie spełniają oczekiwań związkowców

Amazon ogłosił podwyżki dla pracowników zatrudnionych na każdym szczeblu zatrudnienia. Średnio pensja wzrośnie o 2 zł brutto za godzinę pracy. Co sądzą na ten temat i czy firma spełniła postulaty wystosowane przez Solidarność?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon: Podwyżki nie spełniają oczekiwań związkowców

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

22 sie 2016 17:41


Jak poinformował w poniedziałek (22 sierpnia) dyrektor operacyjny Amazon na Europę kontynentalną Steven Harman, stawki godzinowe pracowników podstawowego poziomu we wszystkich centrach od 1 września wzrosną z 14 do 15 zł/h, a liderów zespołów z 18 do 20 zł/h. Jeszcze więcej zarabiać będą pracownicy z rocznym lub dłuższym stażem pracy. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

- Amazon bardziej liczy się z opinią publiczną niż z własnymi pracownikami. Tym razem z mediów dowiedzieliśmy się o podwyżkach płac. Zaproponowane przez Amazon podwyżki są symboliczne i nie spełniają naszych oczekiwań - komentuje dla Bankier.pl Grzegorz Cisoń, przewodniczący związku zawodowego Solidarność w Amazonie.

Czytaj też: Amazon: Jeśli wynagrodzenia na rynku wzrosną, my także podniesiemy pensje pracownikom

- W związku z tym, że pracownicy wykonują u nas bardzo ciężką pracę, za którą dostają czterokrotnie mniejsze wynagrodzenie niż zatrudnieni na tych samych stanowiskach w magazynach niemieckich, uważamy, że postulowane przez nas 30 proc. podwyżki to absolutne minimum - dodaje w rozmowie z Bankier.pl Cisoń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Baci 2016-09-04 12:58:33

To zalosne bardzo!! Tszeba walczicz Amazon pije krew pracownikom!!!! W niemczech za godz. 10,65 eura placom za poczontkujancim pracownikom a po 2 latach 12,65 eura walczicz trzeba?!