Alior Bank, Meritum Bank, Raiffeisen czy Citi Handlowy mają coraz więcej związkowców na pokładzie

Pracownicy łódzkich oddziałów Alior Banku założyli związek zawodowy NSZZ "Solidarność". Podobnie, jak zrobili to ich koledzy z Meritum Banku pod koniec stycznia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alior Bank, Meritum Bank, Raiffeisen czy Citi Handlowy mają coraz więcej związkowców na pokładzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 kwi 2015 11:45


- Wspólnie z koleżankami i kolegami zdecydowaliśmy się zorganizować w NSZZ „Solidarność”, bo uważamy, że „S” to prężny, skuteczny i reprezentatywny związek zawodowy w Polsce – mówi Szymon Mituta inicjator powstania organizacji w Alior Banku. Jak mówi, dzięki związkowi zawodowemu interesy pracowników są reprezentowane w sposób niezależny.

– Poprzez organizację związkową będziemy mogli dbać o dobre zasady współpracy w firmie i budować partnerskie relacje z pracodawcą. Wierzymy, że władze banku docenią reprezentatywny i niezależny charakter naszej organizacji i razem uda się stworzyć „wyższą kulturę” współpracy między pracodawcą a NSZZ „Solidarność” – dodaje lider organizacji.

Czytaj też: Dlaczego banki zwalniają? Przez fuzje, technologie i oprocentowanie kredytów

27 marca przeprowadzono wybory w organizacji do komisji zakładowej. Przewodniczącym „S” w Alior Banku został Szymon Mituta, który pracuje w firmie od kiedy bank rozpoczął swoją działalność, czyli już 7 lat.

Alior Bank ma w Polsce ogółem 836 placówek, w których obecnie zatrudnia ponad 3500 osób. Po połączeniu z Meritum Bankiem, gdzie również działa NSZZ „Solidarność”, liczba placówek w sieci przekroczy 1 000. A jednak bank po fuzji zapowiada zwolnienia grupowe.

Czytaj też: Alior Bank łączy się z Meritum Bankiem: Zwolnienia grupowe obejmą nawet tysiąc osób

- Niestety pracownicy często decydują się na założenie związku zawodowego wtedy, gdy w firmie dzieje się już bardzo źle – mówi Dariusz Gojowczyk z działu rozwoju Związku Komisji Krajowej, który przekonuje, że warto organizować się w związki zawodowe zanim dojdzie do zapowiadanych fuzji, z którymi to często wiążą się zwolnienia grupowe.

Związkowcy w bankach rosną w siłę - po miesiącu działalności związku NSZZ "Solidarność", który powstał w Meritum Banku pod koniec stycznia, liczba związkowców zwiększyła się ze 170 do 225. Oznacza to, że już ponad 1/3 załogi należy do „Solidarności”.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.