240 tys. mundurowych staje do walki o chorobowe

0 0
240 tys. mundurowych staje do walki o chorobowe

Obecnie mundurowi na L4 otrzymują 100 proc. pensji oraz wszelkie dodatki i nagrody. To ma się jednak zmienić. Ich chorobowe ma wyglądać tak samo jak cywila - na L4 dostaną 80 proc. wynagrodzenia.

- Nie można zmniejszać chorobowego, gdy nie mamy dodatków za służbę w niedzielę, święta, w nocy ani rekompensat za nadgodziny - mówi dla "Gazety Wyborczej" Józef Partyka, wiceszef zarządu głównego NSZZ Policjantów.

Tymczasem dobrze płatne chorobowe kusi. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" tylko policjanci biorą co miesiąc 183 tys. zwolnień lekarskich. Oznacza to, że do służby każdego dnia nie stawia się 6 tys. policjantów. To tak, jakby zamknąć dwie średniej wielkości komendy albo 20 powiatowych - porównuje dziennik.

Ponadto chorobowe wlicza się mundurowym do stażu pracy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych liczy, że zmiany spowodują zwiększenie liczby efektywnie pracujących funkcjonariuszy. Oprócz 80 proc. wynagrodzenia na chorobowym, każdy dzień L4 będzie zmniejszać sumę nagrody rocznej.

Przewiduje się, że dziś przed sejmem zbierze się ok. 200 pikietujących przeciw zmianom mundurowych, podczas gdy ich przedstawiciele będą starali się przeforsować swoje racje w Sejmie.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.