13 kwietnia kolejne negocjacje ws. płac w Fiacie

W tyskim Fiacie rozpocznie się kolejna runda negocjacji płacowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

13 kwietnia kolejne negocjacje ws. płac w Fiacie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

7 kwi 2015 14:43


W poniedziałek (13.4) w tyskim Fiacie rozpocznie się kolejna runda negocjacji płacowych. W rozmowach mają uczestniczyć przedstawiciele włoskich władz koncernu. Od rezultatu tego spotkania Solidarność uzależnia decyzję o rozpoczęciu w fabryce akcji strajkowej.

- Liczymy, że zarząd z Turynu przywiezie nowe propozycje i uda się zakończyć trwający w naszej firmie konflikt, i podpisać porozumienie płacowe. Po spotkaniu 13 kwietnia przekażemy pracownikom informacje dotyczące jego rezultatów i ogłosimy harmonogram dalszych działań - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w tyskiej fabryce Fiata, która od początku kwietnia funkcjonuje pod nową nazwą Fiat Chrysler Automobiles Poland.

Solidarność domaga się 500 zł brutto podwyżki dla wszystkich pracowników Fiata, argumentując,że nie były one waloryzowane od wielu lat mimo, iż firma co roku przynosi zyski na poziomie kilkuset mln zł.

Jak informuje "S" w spółce, w odpowiedzi na postulaty płacowe związku, zarząd FCA Poland proponuje 100 zł brutto podwyżki lub dwa razy więcej, ale pod warunkiem, że związki zawodowe zgodzą się na wprowadzenie w zakładzie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych czasu pracy. W ocenie związkowców wydłużenie okresów rozliczeniowych na zasadach proponowanych przez pracodawcę pozbawiłoby pracowników dodatkowych pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.