Zygmunt Łukaszczyk pełniącym obowiązki prezesa KHW

Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) Roman Łój został odwołany. Stanowisko stracił też jeden z wiceprezesów spółki. Do pełnienia obowiązków prezesa KHW Rada Nadzorcza oddelegowała Zygmunta Łukaszczyka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zygmunt Łukaszczyk pełniącym obowiązki prezesa KHW

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/PAP

wnp.pl

29 wrz 2014 7:03


Rada Nadzorcza KHW SA oddelegowała (od 30 września 2014) powołanego w jej skład p. Zygmunta Łukaszczyka do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu na okres trwania postępowania kwalifikacyjnego, tj. na czas nie dłuższy niż 3 miesiące - poinformował holding w komunikacie.

Informację o odwołaniu prezesa przekazali PAP związkowcy. Potwierdził ją przedstawiciel spółki, według którego stanowisko stracił także wiceprezes ds. handlowo-rynkowych Mariusz Korzeniowski. Sam Łój nie chciał się na ten temat wypowiadać. Odesłał do służb prasowych resortu gospodarki.

Rada nadzorcza KHW została zwołana w trybie pilnym, w związku z sytuacją w przeznaczonej do likwidacji kopalni Kazimierz-Juliusz.

Zarząd KHW deklarował wielokrotnie, że wszyscy pracownicy kopalni - ok. tysiąca osób - znajdą zatrudnienie w innych zakładach holdingu. Kazimierz-Juliusz to spółka zależna KHW i ostatnia czynna kopalnia węgla kamiennego w Zagłębiu Dąbrowskim.

Czytaj też: Górnicy kopalni Kazimierz-Juliusz znów pod ziemią. Już pracują

Roman Łój był prezesem KHW od grudnia 2010 r., wcześniej był wiceprezesem ds. handlowo-rynkowych w tej spółce. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, od lat jest znany w środowisku górniczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.