Zmiany w zarządzie Wedla. Jest nowy prezes

12 lutego Hiroyuki Shigemitsu przestał być prezesem Lotte Wedel i nie pełni już żadnej roli w strukturach organizacji. Nowym szefem firmy został Ippei Sakaguchi, dotychczasowy wiceprezes Wedla.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w zarządzie Wedla. Jest nowy prezes

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

14 lut 2015 19:08


Z nieoficjalnych ustaleń portaluspożywczego.pl wynika, że zmiana na czele zarządu polskiego producenta czekolady może być konsekwencją tego, co wydarzyło się w koreańsko-japońskich strukturach grupy Lotte.

Wiele wskazuje na to, że kontrolę nad grupą Lotte po swoim 93-letnim ojcu Takeo Shigemitsu przejmie szef koreańskiego (największego) oddziału firmy, Akio Shigemitsu. Jego starszy brat, Hiroyuki Shigemitsu, który dotychczas zarządzał biznesem Lotte w Japonii i do 12 lutego był prezesem Lotte Wedel, w styczniu 2015 r. został pozbawiony wszystkich swoich najważniejszych stanowisk w strukturach grupy.

Zdaniem "Korea Times", architektem pozbawienia byłego już prezesa Wedla, Hiroyuki Shigemitsu, stanowisk w strukturach Lotte jest nie kto inny, jak jego ojciec.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez azjatyckie media, senior rodu podjął taką decyzję po tym, jak Hiroyuki Shigemitsu próbował rozszerzyć swoje wpływy w grupie również na oddział koreański, zarządzany przez jego brata. Nie wiadomo jednak, ile prawdy jest w tych spekulacjach.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.