Zmiany w zarządzie spółki Polimex-Mostostal

Rada nadzorcza spółki wybrała prezesa i wiceprezesa. Na czele Polimexu-Mostostalu stanie z Gregor Sobisch, a obowiązki wiceprezesa będzie pełniła Joanna Makowiecka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w zarządzie spółki Polimex-Mostostal

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

25 kwi 2013 13:56


Zmiany w spółce nastąpią 3 czerwca 2013 r. Gregor Sobisch został powołany na trzyletnią, indywidualną kadencję.

Sobisch urodził się w 1960 r. i jest absolwentem Uniwersytetu w Dortmundzie. Ukończył tam zintegrowane studia obejmujące trzy dziedziny: architektura i planowanie przestrzenne, inżynieria wodna i lądowa w budownictwie oraz produkcja/ekonomika budownictwa. W latach 1990-2010 pracował w koncernie Bilfinger Berger w Niemczech oraz Polsce, w latach 1998-2007 był prezesem należącej do Bilfinger spółki Hydrobudowa-6.

Przez ostatnie kilka miesięcy był związany z spółką Pol-Aqua. W lipcu 2012 r. objął tam stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego spółki. Od połowy stycznia tego roku był prezesem firmy, jednak teraz złożył rezygnację.

Po objęciu stanowiska prezesa do głównych zadań Sobischa będzie należeć przeprowadzenie restrukturyzacji grupy oraz odzyskanie rentowności.

Na stanowisko wiceprezesa została wybrana Joanna Makowiecka – absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Wcześniej była m.in. członkiem zarządu i dyrektorem pionu zarządzania kadrami Budimeksu, dyrektorem ds. HR w Telekomunikacji Polskiej oraz HR Development Manager w Japan Tabacco International Company.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.