Zmiany w zarządzie spółki Polimex-Mostostal

0 0
Zmiany w zarządzie spółki Polimex-Mostostal

Rada nadzorcza spółki wybrała prezesa i wiceprezesa. Na czele Polimexu-Mostostalu stanie z Gregor Sobisch, a obowiązki wiceprezesa będzie pełniła Joanna Makowiecka.

Zmiany w spółce nastąpią 3 czerwca 2013 r. Gregor Sobisch został powołany na trzyletnią, indywidualną kadencję.

Sobisch urodził się w 1960 r. i jest absolwentem Uniwersytetu w Dortmundzie. Ukończył tam zintegrowane studia obejmujące trzy dziedziny: architektura i planowanie przestrzenne, inżynieria wodna i lądowa w budownictwie oraz produkcja/ekonomika budownictwa. W latach 1990-2010 pracował w koncernie Bilfinger Berger w Niemczech oraz Polsce, w latach 1998-2007 był prezesem należącej do Bilfinger spółki Hydrobudowa-6.

Przez ostatnie kilka miesięcy był związany z spółką Pol-Aqua. W lipcu 2012 r. objął tam stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego spółki. Od połowy stycznia tego roku był prezesem firmy, jednak teraz złożył rezygnację.

Po objęciu stanowiska prezesa do głównych zadań Sobischa będzie należeć przeprowadzenie restrukturyzacji grupy oraz odzyskanie rentowności.

Na stanowisko wiceprezesa została wybrana Joanna Makowiecka – absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Wcześniej była m.in. członkiem zarządu i dyrektorem pionu zarządzania kadrami Budimeksu, dyrektorem ds. HR w Telekomunikacji Polskiej oraz HR Development Manager w Japan Tabacco International Company.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.