wnp.pl

Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej PSE

0 0
Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej PSE

Walne Zgromadzenie PSE podjęło uchwałę dotyczącą składu zarządu i rady nadzorczej czwartej kadencji.W skład zarządu powołano: Henryka Majchrzaka na stanowisko prezesa oraz Krzysztofa Ksytę, Piotra Raka i Cezarego Szweda na stanowiska członków zarządu.

Henryk Majchrzak, Piotr Rak i Cezary Szwed zostali powołani z dniem 21 czerwca 2013 r., natomiast Krzysztof Ksyta obejmie funkcję z dniem 1 lipca 2013 roku.

Do Rady Nadzorczej spółki zostali powołani: Tomasz Dąbrowski - przewodniczący RN oraz członkowie RN: Kazimierz Olesiak, Edward Słoma, Joanna Szczepańska, Jolanta Maria Świeściak i Radosław Tabak.

Dr inż. Henryk Majchrzak jest związany z PSE od lipca 2010 roku: w pierwszym okresie jako członek zarządu, a od 15 października 2010 r. jako prezes. Od początku kariery zawodowej związany zawodowo z energetyką - początkowo w Elektrowni Bełchatów, a od 1991 roku w Elektrowni Opole, gdzie w 2004 r. został powołany na stanowisko członka zarządu, dyrektora technicznego, a w 2005 r. objął funkcję prezesa.

W roku 2008 r. został prezesem BOT Górnictwo i Energetyka S.A. a następnie był wiceprezesem ds. inwestycji i wytwarzania w PGE S.A. W latach 2009 - 2010 - dyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki. Przewodniczący Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej oraz reprezentant PSE w Walnym Zgromadzeniu European Network of Transmission System Operators for Electricity (ENTSO-E). Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), członek Komitetu Sterującego ds. badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa NCBiR, członek Komitetu Problemów Energetyki PAN w Warszawie.

Krzysztof Ksyta - z wykształcenia ekonomista. Od 1992 roku zawodowo związany z bankowością. W latach 1994-1996 zastępca dyrektora departamentu w centrali BGŻ S.A. Od 1996 r. Członek zarządu Mazowieckiego Banku Regionalnego S.A. w Warszawie, a w latach 1999-2007 prezes tego banku. W latach 2004 - 2007 członek zarządu Związku Banków Polskich. W przeszłości również członek Rad Nadzorczych w jednoosobowych spółkach skarbu państwa działających w obrocie gospodarczym.

Piotr Rak - od czerwca 2009 roku dyrektor Departamentu Przesyłu PSE S.A. odpowiedzialny również za współpracę z sąsiadującymi Operatorami Systemów Przesyłowych. Związany z Operatorem od 2004 roku w obszarze wniosków taryfowych, usług przesyłowych i planowania rozwoju sieci przesyłowej. Karierę zawodową rozpoczynał w 1989 roku w Zespole Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin S.A. gdzie odpowiadał m.in. za obszary rozwoju, sprzedaży i marketingu.

Dr inż. Cezary Szwed - od 2010 roku dyrektor Departamentu Rozwoju Systemu PSE S.A. Z Operatorem jest związany od roku 2000, początkowo w obszarze rynku systemowego i usług operatorskich, a od 2004 roku w obszarze rozwoju systemu przesyłowego, będąc zaangażowanym w przygotowywanie planów rozwoju sieci. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. na Politechnice Warszawskiej. Przedstawiciel PSE S.A. w Komitecie Rozwoju Systemu ENTSO-E (europejskiej organizacji operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.