Zmiany w spółkach Vienna Insurance Group Polska

Dorota Czerwińska-Rybska weszła do zarządu „Polisa-Życie” TU Vienna Insurance Group, a Andrzej Witkowski dołącza do Rady Nadzorczej Compensa TU i TU na Życie Vienna Insurance Group.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w spółkach Vienna Insurance Group Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

18 cze 2013 13:32


11 czerwca rada nadzorcza spółki „Polisa-Życie" Towarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group przyjęła rezygnację Doroty Czerwińskiej-Rybskiej z funkcji członka Rady Nadzorczej i zadecydowała o jej powołaniu w skład zarządu spółki na pięcioletnią kadencję. Czerwińska-Rybska jest związana z branżą ubezpieczeniową od 1998 roku.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Biura Zasobów Ludzkich w Compensa TU oraz Compensa TU na Życie Vienna Insurance Group. W latach 2007-2008 zasiadała w zarządzie FinLife TU na Życie, gdzie odpowiadała za pion prawno-administracyjny. Czerwińska-Rybska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo i Administracja. W 2004 r. uzyskała tytuł Fellow in Life Management Institute oraz Associate in Customer Service amerykańskiej organizacji LOMA, Life Office Management Association.

Dorota Czerwińska-Rybska przejmie dotychczasowe obowiązki w spółce „Polisa-Życie" TU Vienna Insurane Group od Marka Gołębiewskiego, który zasiada w zarządzie od momentu przejęcia spółki przez Grupę VIG w 2012 r. Od 1 lipca 2013 r. Gołębiewski będzie kontynuował pracę w strukturach Vienna Insurance Group w Rumunii jako członek zarządu spółki Asirom Vienna Insurance Group, gdzie będzie odpowiadał za pion finansowy. Asirom znajduje się w pierwszej piątce największych firm ubezpieczeniowych w Rumunii i posiada ponad 7 proc. udział w lokalnym rynku.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Compensa podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 30 kwietnia 2013 r. Andrzeja Witkowskiego na funkcję członka rady nadzorczej na trzyletnią kadencję w Compensa TU na Życie oraz na pięcioletnią kadencję w Compensa TU Vienna Insurance Group.

Witkowski jest prezesem Polskiego Związku Motorowego. W latach ubiegłych pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PZM TU Vienna Insurance Group, a po fuzji w 2012 r. zasiada w Radzie Nadzorczej oraz w Komitecie Audytu InterRisk TU Vienna Insurance Group. W latach 1996-2013 Witkowski pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej w Kredyt Bank oraz zasiadał m.in. w Radzie Nadzorczej PTE Polsat (w latach 2005-2013).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.