Zmiany w spółkach Vienna Insurance Group Polska

0 0
Zmiany w spółkach Vienna Insurance Group Polska

Dorota Czerwińska-Rybska weszła do zarządu „Polisa-Życie” TU Vienna Insurance Group, a Andrzej Witkowski dołącza do Rady Nadzorczej Compensa TU i TU na Życie Vienna Insurance Group.

11 czerwca rada nadzorcza spółki „Polisa-Życie" Towarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group przyjęła rezygnację Doroty Czerwińskiej-Rybskiej z funkcji członka Rady Nadzorczej i zadecydowała o jej powołaniu w skład zarządu spółki na pięcioletnią kadencję. Czerwińska-Rybska jest związana z branżą ubezpieczeniową od 1998 roku.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Biura Zasobów Ludzkich w Compensa TU oraz Compensa TU na Życie Vienna Insurance Group. W latach 2007-2008 zasiadała w zarządzie FinLife TU na Życie, gdzie odpowiadała za pion prawno-administracyjny. Czerwińska-Rybska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo i Administracja. W 2004 r. uzyskała tytuł Fellow in Life Management Institute oraz Associate in Customer Service amerykańskiej organizacji LOMA, Life Office Management Association.

Dorota Czerwińska-Rybska przejmie dotychczasowe obowiązki w spółce „Polisa-Życie" TU Vienna Insurane Group od Marka Gołębiewskiego, który zasiada w zarządzie od momentu przejęcia spółki przez Grupę VIG w 2012 r. Od 1 lipca 2013 r. Gołębiewski będzie kontynuował pracę w strukturach Vienna Insurance Group w Rumunii jako członek zarządu spółki Asirom Vienna Insurance Group, gdzie będzie odpowiadał za pion finansowy. Asirom znajduje się w pierwszej piątce największych firm ubezpieczeniowych w Rumunii i posiada ponad 7 proc. udział w lokalnym rynku.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Compensa podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 30 kwietnia 2013 r. Andrzeja Witkowskiego na funkcję członka rady nadzorczej na trzyletnią kadencję w Compensa TU na Życie oraz na pięcioletnią kadencję w Compensa TU Vienna Insurance Group.

Witkowski jest prezesem Polskiego Związku Motorowego. W latach ubiegłych pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PZM TU Vienna Insurance Group, a po fuzji w 2012 r. zasiada w Radzie Nadzorczej oraz w Komitecie Audytu InterRisk TU Vienna Insurance Group. W latach 1996-2013 Witkowski pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej w Kredyt Bank oraz zasiadał m.in. w Radzie Nadzorczej PTE Polsat (w latach 2005-2013).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.