wnp.pl

Zmiana zarządu Kopex-Famago

0 0

11 kwietnia br. Janusz Szostak został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kopex-Famago. Dotychczasowy prezes, Krzysztof Huzar, obejmie funkcję członka zarządu, dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych.

Janusz Szostak od ubiegłego roku jest prezesem zarządu Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos w Zgorzelcu.

Ponadto jako menedżer pracował m.in. w takich firmach, jak Remy Automotive Europe i Remy Automotive Poland. Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej oraz m.in. Podyplomowe Studium Zarządzania Finansami, Podyplomowe Studium Zarządzania i Podyplomowe Studium Marketingu.

- Janusz Szostak to doświadczony menedżer i znakomity lider - powiedział prezes zarządu Kopex SA Józef Wolski, który również zasiada w Radzie Nadzorczej Kopex-Famago. - Te doświadczenia chcemy wykorzystać dla dobra Kopex-Famago. Ponadto sądzę, że jego osoba będzie gwarantem dobrej współpracy między Famago a Fakosem, na której nam bardzo zależy.

Fabryka Konstrukcji Stalowych Fakos pracuje na rzecz Kopex-Famago od grudnia 2013 r. Wtedy to do Fakosu została przeniesiona większość załogi Famago.

- Famago i Fakos to naczynia połączone - mówi Janusz Szostak. - Fakos pracuje na majątku należącym do Famago, zatrudnia pracowników, którzy wcześniej pracowali w Famago, wykonuje zlecenia na rzecz Famago. Jestem przekonany, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy udowodniliśmy sens tej współpracy dla dobra obu spółek, ich pracowników i właścicieli.

Kopex-Famago to spółka należąca do Kopex SA. Głównym przedmiotem jej działalności jest projektowanie oraz sprzedaż maszyn dla górnictwa odkrywkowego i przemysłu przeładunkowego.

Na początku grudnia 2013 r. produkcja Kopex-Famago została przeniesiona poza Grupę Kopex, do Fabryki Konstrukcji Stalowych Fakos, która funkcjonuje korzystając z majątku należącego do Kopex-Famago. Do Fakosu została również przeniesiona większość pracowników Kopex-Famago.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.