Zmiana prezesa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych

Walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o odwołaniu prezesa zarządu Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych Krzysztofa Żarnotala. Nadzór nad PWPW od lipca 2013 objęło MSW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiana prezesa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lut 2014 17:29


"Mogę potwierdzić, że walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o odwołaniu prezesa Krzysztofa Żarnotala i wiceprezesa Andrzeja Boguna. Obowiązki prezesa powierzono Sławomirowi Greli, który dotychczas był członkiem rady nadzorczej" - powiedział w piątek PAP rzecznik MSW Paweł Majcher.

Pytany o powody tej decyzji, powiedział jedynie: "Nasze stanowisko jest takie, że konieczna jest zmiana, która zdynamizuje działania spółki, ponieważ wchodzimy w kluczowy moment podejścia do realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem".

PWPW to przedsiębiorstwo wpisane na listę spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego. Jej statutowym celem jest produkcja banknotów oraz dokumentów zabezpieczonych. Obecnie Wytwórnia produkuje banknoty dla Narodowego Banku Polskiego, prawa jazdy, dowody rejestracyjne oraz blankiety dowodów osobistych, które personalizowane są w MSW. W PWPW produkowany jest również polski paszport biometryczny - książeczka paszportowa z wszytym w okładkę mikroprocesorem, do którego w MSW wprowadzane są dane biometryczne.

W lipcu nadzór właścicielski nad PWPW od Ministerstwa Skarbu Państwa przejęło MSW.

Jako pierwszy informację o zmianie prezesa PWPW podał Dziennik.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.