Zgoda na kandydaturę Pawła Tamborskiego na prezesa GPW

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pawła Tamborskiego na prezesa GPW. Minister skarbu Włodzimierz Karpiński od nowego szefa warszawskiej giełdy oczekuje zwiększenia atrakcyjności rynku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zgoda na kandydaturę Pawła Tamborskiego na prezesa GPW

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 lip 2014 18:21


 ZAKTUALIZOWANE. Czterech członków KNF było za wyrażeniem zgody: Andrzej Jakubiak, Wojciech Kwaśniak, Witold Koziński i Jacek Męcina. Jeden członek KNF się wstrzymał: Lesław Gajek.

Paweł Tamborski, do niedawna wiceminister skarbu, został powołany pod koniec czerwca przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych na nowego prezesa spółki. Aby formalnie objąć funkcję, musiał otrzymać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

Szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński oczekuje od nowego prezesa GPW przeglądu strategii giełdy pod kątem zwiększenia jej atrakcyjności dla emitentów i poprawy płynności tego rynku.

- Decyzja Komisji Nadzoru Finansowego to dobra wiadomość, potwierdzająca moje przekonanie, że Paweł Tamborski jest właściwym kandydatem na stanowisko prezesa GPW - podkreślił Karpiński, cytowany w czwartkowym komunikacie MSP.

Minister skarbu poinformował, że Tamborski obejmie funkcję wraz z piątkowym zatwierdzeniem sprawozdania finansowego GPW przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Ocenił, że będzie dobrze zarządzał giełdą, biorąc pod uwagę jego kompetencje i doświadczenie zawodowe. W związku z koniecznością uzyskania przez Tamborskiego zgody KNF do 25 lipca trwa przerwa w walnym zgromadzeniu GPW.

Tamborski ma już też zgodę działającej przy KPRM, Komisji Rozpatrującej Wnioski o Wyrażenie Zgody na Zatrudnianie Osób, które Pełniły Funkcje Publiczne.

Tamborski zastąpi na stanowisku prezesa GPW Adama Maciejewskiego, który pełnił tę funkcję od początku 2013 roku. Do czasu zamknięcia walnego swoje obowiązki wykonuje dotychczasowy zarząd.

Paweł Tamborski był wiceministrem skarbu od stycznia 2012 r. Na początku czerwca br. resort skarbu podał, że premier Donald Tusk przyjął dymisję Tamborskiego, rezygnacja miała związek z planowanym zgłoszeniem na stanowisko prezesa GPW.

Tamborski od lat jest związany z rynkiem kapitałowym. Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company. W latach 2008-2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie. W latach 1999-2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland. W latach 1994-1999 był zatrudniony w CA IB Securities. W 1993-1994 pracował w Centralnym Biurze Maklerskim WBK na stanowiskach szefa transakcji giełdowych oraz zastępcy dyrektora. W latach 1991-1993 był maklerem w Domu Maklerskim Banku Staropolskiego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.